אסתטיקה לגברים

טיפולי אסתטיקה לגברים

אמנם גברים ישראלים רבים כבר זנחו לפני שנים רבות את תדמית המאצ'ו המחוספס והחלו להשתמש בתכשירי טיפוח, לגלח את שיער הגוף ובאופן כללי להשקיע מחשבה, זמן, אנרגיות וכסף במראה החיצוני שלהם, אולם בכל הקשור לניתוחים פלסטיים הגברים מהווים עדיין מיעוט, ורק כ-10% מהניתוחים הפלסטיים מתבצעים בגברים.

מצד שני המגמה היא מגמת עלייה מובהקת, ועוד יותר מכך נרשם גידול של ממש במספר הגברים אשר פונים לטיפולים אסתטיים שאינם כוללים התערבות כירורגית. בפרט פופולריים בקרב גברים טיפולים להעלמת קמטים, בין אם בעזרת בוטוקס ובין אם על בסיס חומצה היאלרונית, וכן מילוי נפחים בפנים, גם כן בעזרת החומצה ההיאלרונית.

טיפול בקמטים לגברים

רפואה אסתטית אינה נחלתן של נשים בלבד. בעשור האחרון יותר ויותר גברים מודעים לחשיבות המראה החיוני והצעיר ועוברים טיפולים מרפאתיים שונים לרענון והצערת הפנים, הכוללים בוטוליניום טוקסין וחומצה היאלורונית. האיגוד האמריקאי לכירורגיה פלסטית (ASPS) מעיד על עלייה של 310% בדרישה לטיפולים מרפאתיים אלו במהלך 13 השנים האחרונות. "התפישה האסתטית בטיפול באוכלוסייה הגברית שונה מהתפישה הטיפולית בנשים, ועמם אני שמרן עוד יותר בכל הנוגע למילוי קמטים וכך באשר להחזרת הנפחים.

יש לזכור שבפנים נשיות וגבריות קיימים סממנים אופיינים המותירים בנו תחושה אינטואיטיבית לגבי מין המטופל, וסממנים אלו נובעים ממלאות הרקמה הרכה בלחיים, ממידת הבלט היחסי של עצמות הלחיים, מעובי השפתיים, מבנה האף, ומרוחב הלסת ואורך הסנטר. פרופורציות הנאות לנשים עלולות להפוך גבר לנשי מדי ולעוות אותו. לכן, במיוחד בגברים , חשוב לדעת מתי להפסיק, גם אם המטופל מבקש למלא עוד"

מטרת הטיפולים בגברים הנה לעדן את הקמטים הקיימים ולא להעלימם. הטיפול חייב להיות אפקטיבי, מהיר ולאפשר חזרה מידית לשיגרה מבלי שמישהו עשוי להבחין בכך. יכולת המטופל הגברי להתמודד עם שטפי דם נמוכה, כשלרוב אינו יכול לכסות את שטף הדם עם איפור, בהשוואה לנשים להם לרוב יכולת יצירתית להתאפר ולטשטש פגמנטציות. בנוסף, הגברים עושה רושם, עדין שמרניים יותר כלפי טיפולים אסתטיים ונוטים פחות "לדבר על זה" עם סביבתם.

האזורים הרווחים בטיפולי פנים אסתטיים בגברים הנם העלמת קמטים בעזרת בוטולוניום-טוקסין באיזור המצח ובצידי העיניים, שם מזריקים במטרה ליצור הרפיה והחלשה של השריר הגורם להיווצרות הקמט וטיפול בקמטי ההבעה בצידי האף והפה לשם מזריקים חומר מילוי.

המאפיינים הספציפיים של טיפולים אסתטיים לגברים

לכאורה בוטוקס הוא בוטוקס בין אם הוא מוזרק למצח של גבר ובין אם למצח של אישה, ובאופן דומה לכאורה אין הבדל בין הזרקת חומצה היאלרונית לפנים של אישה לבין הזרקת חומר מילוי אפקטיבי זה לפנים של גבר – אבל בפועל חשוב מאוד להתאים את הטיפול הספציפי לאדם שעובר אותו, למבנה הפנים ולמצב עור הפנים וגם למין המטופל/ת.

הסיבה העיקרית לכך היא שגברים, במרבית המקרים, מבקשים לחזור לשגרה מלאה מהר במיוחד, ובפרט יכולת ההתמודדות שלהם עם שטפי דם זעירים, אחת מתופעות הלוואי של הזרקת חומצה היאלרונית, נמוכה מזו של נשים (שיכולות פשוט להתאפר, וברוב המקרים הם אף אמונות על טשטוש והסוואת פגמים קטנים בפנים בעזרת איפור).

בהתאם, טיפולי אסתטיקה לגברים מתאפיינים בכך שהם מעודנים יותר והמינונים של החומרים בהם משתמש הרופא המטפל קטנים יותר. בדרך זו הטיפול יוביל למראה צעיר יותר וייצור שינוי משמעותי, אבל אי אפשר יהיה לדעת שאותו גבר אכן עבר טיפול אסתטי – ומאחר שלא מעט גברים מעדיפים גם בימינו שלא לשתף את סביבתם בכך שעברו הזרקת בוטוקס או מילוי נפחים בחומצה היאלרונית זהו מאפיין שחשוב להקפיד עליו.

בנוסף הקפדה על מינונים מדויקים מבטיחה טשטוש קמטים והחזרת מלאות לאזורים השונים בפנים תוך שמירה על מראה גברי.

בוטוקס או חומצה היאלרונית?

שני החומרים העיקריים המשמשים לטיפולי אסתטיקה לגברים הם כאמור בוטוקס, או בשמו המדעי בוטולינום טוקסין, וחומצה היאלרונית.

זריקות בוטוקס מתאימות לשליש העליון של הפנים. הסיבה לכך היא שבוטוקס אינו חומר מילוי אלא רעלן (שבמינון נכון כמובן אינו מזיק כך שהטיפול בטוח לחלוטין) אשר מנטרל פעילות יתר של שרירים, וזאת באמצעות חסימת שחרור המוליך העצבי אצטילכולין. מאחר שקמטי ההבעה בשליש העליון של הפנים – אזור המצח, האזור שבין הגבות (אותו "קמט זעף" שמקנה לפנים לא רק מראה מבוגר יתר על המידה אלא גם כזה שאינו מרוצה מהחיים) ובצידי העיניים – הם תוצאה של פעילות שרירים שאינה הכרחית, הרי שהזרקת בוטוקס היא הפתרון האופטימלי. כמו כן כדאי לדעת שהמינון של הבוטוקס המוזרק לנקודות הנ"ל בפנים הוא מדויק, כך שפעילות השרירים באזור אינה מנוטרלת לגמרי ובהתאם אין חשש להיווצרות מראה קפוא ומאולץ, אלא להיפך, התוצאה טבעית ונאה לעין.

הזרקת חומצה היאלרונית מתאימה לחלק התחתון והמרכזי בפנים. חומצה זו – שנמצאת בגוף האדם באופן טבעי אבל עם השנים כמותה הולכת ופוחתת ועל כן ישנם אזורים בפנים שמאבדים נפח והופכים שקועים, רפויים ונטולי חיוניות – מתאימה למילוי קמטים בעיקר בצידי הפה ובצידי האף.

זריקת חומצה היאלרונית היא הטיפול האסתטי המומלץ לגבר גם כשהמטרה היא מילוי לחיים שקועות או הבלטת קו לסת, ומתאימה גם לגברים שרוצים להעלים שקעים מתחת לעיניים. בכל מקרה לחומצה ההיאלרונית השפעה מיטיבה כפולה: ראשית היא מהווה חומר מילוי שנספג היטב בעור ומוסיף לו את הנפח הרצוי, ובנוסף היא מעודדת את הגוף שלנו להאיץ את קצב ייצור האלסטין והקולגן אשר תורמים למיצוק העור ולהחלקתו, ובכך מעצימים את השיפור במראה הפנים.

עוד חשוב לציין שהשפעת בוטוקס נמשכת כ-4-6 חודשים, ואילו חומצה היאלרונית מחזיקה מעמד כשנה. בשני המקרים ניתן לעבור שוב את הטיפול, הכאמור פשוט ומהיר וללא הפרעה לשגרה, ובכך לשמר ואף להעצים את המראה הצעיר והמחמיא.

טיפולי אסתטיקה לגברים בלייזר: הסרת נגעי עור

אופציה נוספת של טיפול אסתטיקה לגברים שכדאי להכיר היא הסרת נגעי עור באמצעות לייזר.

הטיפול אפקטיבי מאוד עבור סוגים שונים של נגעים כגון פפילומות (מעין יבלות שמופיעות על עור הפנים), פלולות וקסנטלזמות (ציסטות בגוון צהבהב שנמצאות בצידי העפעפיים).
הדרך שבה הלייזר – טכנולוגיה שמשמשת לשלל טיפולי אסתטיקה לגברים – מעלימה את נגעי העור היא באמצעות אידוי. התאים שמהם מורכב נגע העור מכילים מים, ואנרגיית החום המדויק והממוקדת מאדה את אותם ובעצם מביאה להעלמת התאים המיותרים. בזכות העובדה שהפעולה היא אידוי ולא צריבה והודות ליכולת למקד את הקרניים בדיוק בנגעים אין פגיעה ברקמות בריאות, ובהתאם גם אין צורך בפינוי פרק זמן להחלמה.

היתרונות הנ”ל משמעותיים במיוחד כשמדובר על הסרת נגעי עור בפנים. הטיפול עצמו נמשך זמן קצר, ותופעות הלוואי האפשריות היחידות הן נפיחות קלה ואדמדמות מסוימת – הן חולפות מעצמן תוך ימים בודדים ובחלק מהמקרים תוך מספר שעות. המגבלה היחידה היא שיש להימנע מחשיפה מרובה מדי של האזור לשמש וכן מהליכה לבריכה ולים במשך שבועיים.

טיפול בהזעת יתר בבית השחי לגברים

השתכללות הטכנולוגיות מאפשרות טיפולי אסתטיקה לגברים בתחומים שבעבר חייבו ניתוח. בהקשר זה כדאי לדעת שבדרך כלל הליך כירורגי בהרדמה מלאה מעורר חשש רב יותר אצל גברים מאשר אצל נשים, וזהו אחד המכשולים העיקריים בדרך לשדרוג הלוק.

הזעת יתר היא בעיה נפוצה יחסית. לפי ההערכות בין 1% ל-5% מהגברים סובלים ממנה ברמה כזו או אחרת, וכתוצאה ממנה גם מפגיעה בביטחון העצמי, ביכולת לקיים אינטראקציות חברתיות וממבוכה משמעותית במהלך סיטואציות אינטימיות ואפילו הימנעות מהן.

טיפול בהזעת יתר ללא ניתוח מבוצע באמצעות מכשיר מתקדם שנקרא MiraDry. המכשיר מפחית את כמויות הזיעה בבתי השחי בכ-80%, לצמיתות (!), וכבר לאחר 2 מפגשים שכל אחד מהם נמשך כשעה. העלמת תופעת הזעת היתר מושגת באמצעות שיגור גלים אלקטרו-מגנטיים אל בתי השחי. אנרגיית החום של הגלים ממיסה את הבלוטות באזור זה, בלי כאבים וללא צורך בפינוי זמן לתקופת החלמה (אגב, גם הצורך לצאת לחופשה הוא גורם מרתיע, ולכן טיפולי אסתטיקה לגברים שאחריהם החזרה לשגרה הינה מידית זוכים לפופולריות רבה אצלם).

טיפול בהזעת יתר בבית השחי לגברים

במרפאה של ד"ר פרידמן מתקיימים טיפולים אסתטיים לגברים ולנשים כאחד. חושבים על טיפול אסטתי? מעוניינים בשיחת ייעוץ? השאירו לנו הודעה ונחזור אליכם. 

מטופלים מספרים

לוגו ד"ר מוני פרידמן

לתיאום פגישת ייעוץ
אישית עם ד״ר פרידמן
מלאו פרטיכם ונחזור אליכם

או

אולי יעניין אותך גם | טיפולים נוספים

טיפול בהזעת יתר
אישה וידי רופאים עם מזרקים
תמונה של אישה באפור