הזרקת חומרי מילוי לפנים 

ד"ר מוני פרידמן כירורג בכיר בעל ניסיון רב, מומחה לרפואה אסתטית המשלבת טיפולים מתקדמים להצערת הפנים, מילוי שקעים, ופיסול הפנים. ד"ר פרידמן משלב טיפולים בבוטוליניום, טיפולי לייזר ופילינגים.

מי מתאים לטיפול בחומרי מילוי?

מטופלים רבים יכולים להנות מיתרונות חומרי המילוי, בטווחי גילאים רחב מהמשוער:

  1. נשים או גברים צעירים להם אסמטריה בפנים, למשל באזורי הלחיים, שפתיים, הסנטר או האף, יכולים להשיג שפור באסמטריה באמצעות טיפול בחומצה היאלורונית.
  2. מטופלים לאחר ניתוחי אף כושלים להם נותרה אסמטריה או שקעים על פני גשר האף או קצהו, יכולים להנות משפור נכר בצורת אפם באמצעות הזרקה עדינה לאזור החסר.
  3. מטופלים להם קמטים באזורים שונים בפנים יכולים להשיג שפור ועד העלמת הקמט באמצעות חומרי המילוי.
  4. מטופלים החשים שפניהן נהיו עייפות או "צנחו", כתוצאה מתהליכי התבגרות או הזדקנות יכולים להנות מטיפול ממוקד עם חומר מילוי להעלמת שקעים בפנים או מטיפול מלא של "הצערת הפנים ללא ניתוח" .
  5. מטופלים לאחר ירידה נכרת במשקלם או כאלו המבצעים פעילות גופנית מאומצת האחראית על אחוזי שומן נמוכים בגוף סובלים לעיתים מאבדן קיצוני של השומן בפנים ובמיוחד באזור הלחיים וטיפול פנים המיועד להשבת נפח השומן במרכז הפנים יעיל מאוד בהשבת המראה הרענן והבריא.
  6. מטופלים לאחר ניתוחי מתיחת פנים או צוואר לרוב יהנו מליטוש ועיצוב באזורי השפתיים ובצידי האף, אשר משתפרים פחות באמצעות ניתוח. לעיתים תוספת חומר מילוי לעיצוב עצמות לחיים וליטושים אחרונים ישדרגו בצורה נכרת את תוצאות הניתוח! מקובל לבצע ליטוש של תוצאות הניתוח כחודש חודשים מהניתוח, לאחר ירידת רוב הבצקות בפנים.
  7. מטופלים אשר סובלים מצניחה ניכרת של הפנים והצוואר אשר אינם מעוניינים או שאינם יכולים בריאותית לעבור ניתוח להצערת הפנים. אלו יכולים להשתפר באמצעות מילוי נכון ומאוזן של הפנים המטשטש במידה מסויימת את הנפילה.

הזרקת בוטוקס

חומצה היאלורונית

תהליך טיפול מילוי קמטים

מיצוק עור הפנים

פנים לאחר טיפול העלמה והחלקת קמטים

הזרקות חומצה היאלורונית לפנים

טיפול בשקעים מתחת לעיניים

פנים של אישה לאחר מילוי שקעי עיניים חומצה היאלורונית

הסרת נגעי עור בלייזר

שאלות ותשובות על חומרי מילוי לפנים

מהם חומרי מילוי?

חומר המילוי עשוי מחומצה היאלורונית, חומר הנמצא ברקמת הדרמיס (בעור) באופן טבעי. ניתן להשתמש בחומרי מילוי לצורך מילוי קמטים, להוספת נפח לפנים לצורך עיצוב והצערת הפנים, וכן לתיקון פגמים כמו תיקון אף, מילוי חורים בפנים שנוצרו מפצעי אקנה ועוד.

כיצד מתבצע הטיפול?

הטיפול בעזרת חומרי מילוי נעשה באמצעות הזרקה עדינה שלהם בהזרקה לשכבת הדרמיס. החומר ממלא את החלל באזור ההזרקה ובכך מטשטש את הקמט או מעניק נפח נוסף לאזור ההזרקה. ההזרקה אינה כואבת בזכות העובדה שהחומר בתוך המזרק מכיל חומר מאלחש (לידוקאין). בנוסף, אנו מקפידים על אילחוש קפדני מקדים של העור באמצעות מריחת גל מרדים כחצי שעה טרם הטיפול.

האם הטיפול בטוח?

בהחלט. טיפול בחומצה היאלורונית הינו טיפול בטוח ! מדובר בחומר טבעי הנמצא בגופנו ותגובות של אלרגיה לחומר אמנם תוארו אך הן נדירות באופן יחסי. משום שהחומר מתפרק ואף ניתן להמיסו, הוא נחשב לבטוח ביותר מבין חומרי המילוי הקיימים וכיום חלק מהחומצות ההיאלורוניות אף קיבלו אישור ממנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA).

אילו תופעות לוואי עשויות להופיע לאחר הטיפול?

לאחר ההזרקה ייתכנו שטפי דם זעירים או אדמומיות קלה שעוברת כעבור מספר שעות ושניתן לטשטשם בעזרת איפור.תתכן גם נפיחות קלה באזור המוזרק שתעבור כעבור מספר ימים.תוצאה סופית תתקבל לאחר שבוע עד מספר שבועות.

האם אפשר לחזור לפעילות שגרתית לאחר ההזרקה?

בהחלט. חשוב להדגיש כי המטופלים יכולים לחזור לעבודה ולסדר יומם הרגיל מיד לאחר הטיפול.

האם רצוי לחזור על הטיפול?

על מנת להשיג תוצאה יציבה לאורך זמן ולמנוע את אותם השינויים המאפיינים את הפנים המתבגרות, מומלץ לחזור על טיפולי הפנים כשמתעורר הצורך. לרוב חשה המטופלת שנראית קצת יותר עייפה, מבחינה בהשנות החריץ בעור או בשינוי נפחי… ואז מומלץ לחזור ליעוץ לצורך קבלת החלטה משותפת האם ומתי כדאי לרענן את הפנים עם טיפול נוסף.

לרוב, בשל תהליכי בנייה והתחדשות של הרקמה הרכה בפנים עקב ההזרקות החוזרות, בטיפולים העתידיים אנו נדרשים להזריק כמויות קטנות יותר בהשוואה לטיפול הראשוני, מה שמקל מבחינה פיננסית על טיפולי התחזוקה השוטפת והופך אותם לנגישים לכולנו.

תוצאות מילוי הקמטים נשמרות לרוב בין חצי שנה ועד שנה וחצי, בהתאם לסוג החומר המוזרק, דרגת הצמיגות שלו, כמותו, והאזור בפנים לתוכו מוזרק.

בנוסף, כל אדם מפרק את החומר בקצב אחר, וחומרים זהים יתפרקו בקצב שונה אצל אנשים שונים. יש להבין שקצב בפרוק החומר הנו נטיה גנטית של כל אדם עם זאת אנו יודעים כיום שקיימים מצבים נרכשים הגורמים לאבדן תוצאה מוקדם יחסית; למשל, אנשים אשר אינם יציבים במשקלם יצליחו פחות לשמור על תוצאה נפחית המושגת בפנים לאחר הזרקת חומרי מילוי שונים. בנוסף, פעילות גופנית, הממריצה את זרימת הדם בפנים כמו גם במקומות נוספים בגוף, עלולה להיות קשורה בספיגה מואצת של חומרי מילוי בפנים. ובנוסף, חשוב להדגיש שיש מגוון רחב של חומרי מילוי ואיכות החומר משפיעה על משך זמן הישארותו בעור לאחר ההזרקה, לכן חשוב לבדוק מהו סוג החומר המוזרק על מנת להשיג אופטימיזציה בתוצאה האסתטית ובהנאה ממנה.

מהו הגיל המומלץ לטיפול?

הגיל בו מטופלים מגיעים לטיפולים אסתטיים מרפאתיים משתנה, ותלוי בשאיפות המטופל, מצבו האובייקטיבי ומיומנות ןנסיון המטפל. באופן כללי, עם ההתקדמות הטכנולוגיה ויכולתנו להשיג תוצאות נאות עם מינימום DOWN TIME, הופכים הטיפולים האסתטיים לזמינים לכל, ובמיוחד לאותם אנשים אשר חשוב להם "שלא יראו שעשיתי משהו". באופן כללי, ד"ר פרידמן ממליץ להתחיל בתיחזוק עדין של הפנים בגיל צעיר יחסית, כאשר המטופל חש לראשונה שמופעים קמטים או שנוצרים נפילה או שקע. ההמלצות כיום הנן לבצע טיפולים עדינים ככל שניתן עוד בגיל צעיר, להחזיר נפחים ולתמוך ברקמה הרכה עוד לפני שמתחילה לצנוח. החזרת נפחים משלימה את היסודות המדלדלים עם הזמן ומסייעת לשמירה על מלאות צעירה בפנים העליונות ומינימום צניחה בתחתונות. כאשר איכות העור טובה, נקבל תוצאות טובות עם מינימום חומר ובעלויות קטנות באופן יחסי. במרבית המקרים, גם בגיל מתקדם, הטיפולים האסתטיים אף דוחים את הצורך בניתוח ומספקים מענה הולם לשיפור המצב הקיים.

אולי יעניין אותך מידע נוסף על:

טיפול בהזעת יתר