באנר עמוד הזרקות

הזרקות חומרי מילוי לפנים

זה נכון שטיפולים חדשים בתחום ההזרקות הפכו לפופולריים במיוחד בשנים האחרונות. אבל כמה באמת אתם יודעים על הסיבוכים שעלולים להיווצר ועל תופעות הלוואי עליהן פחות מדברים?

קיימים סוגים שונים של הזרקות חומרי מילוי לפנים ואיתם גם סוגים שונים של סיבוכים. בתכנית מרגישות יופי, ד"ר מוני פרידמן עושה סדר ומדבר על סיבוכים ותופעות לוואי מהזרקות.

מי מתאים לטיפול בהזרקות: חומרי מילוי?

מטופלים רבים יכולים ליהנות מיתרונות ההזרקות: חומרי מילוי, בטווחי גילאים רחב מהמשוער:

 1. נשים או גברים צעירים להם אסימטריה בפנים
  למשל הזרקות באזורי הלחיים, שפתיים, הסנטר או האף, יכולים להשיג שפור באסמטריה באמצעות טיפול חומרי מילוי.
 2. מטופלים לאחר ניתוחי אף כושלים
  להם נותרה אסימטריה או שקעים על פני גשר האף או קצהו, יכולים ליהנות משפור ניכר בצורת אפם באמצעות הזרקה עדינה לאזור החסר.
 3. מטופלים להם קמטים באזורים שונים בפנים
  יכולים להשיג שפור ועד העלמת הקמט באמצעות חומרי המילוי.
 4. מטופלים החשים שפניהן נהיו עייפות או "צנחו"
  כתוצאה מתהליכי התבגרות או הזדקנות יכולים ליהנות מטיפול ממוקד עם חומר מילוי להעלמת שקעים בפנים או מטיפול מלא של "הצערת הפנים ללא ניתוח".
 5. מטופלים לאחר ירידה נכרת במשקלם
  או כאלו המבצעים פעילות גופנית מאומצת האחראית על אחוזי שומן נמוכים בגוף סובלים לעיתים מאבדן קיצוני של השומן בפנים ובמיוחד באזור הלחיים וטיפול פנים המיועד להשבת נפח השומן במרכז הפנים יעיל מאוד בהשבת המראה הרענן והבריא.
 6. מטופלים לאחר ניתוחי מתיחת פנים או צוואר
  לרוב ייהנו מליטוש ועיצוב באזורי השפתיים ובצדי האף, אשר משתפרים פחות באמצעות ניתוח. לעיתים תוספת חומר מילוי לעיצוב עצמות לחיים וליטושים אחרונים ישדרגו בצורה נכרת את תוצאות הניתוח! מקובל לבצע ליטוש של תוצאות הניתוח כחודש חודשים מהניתוח, לאחר ירידת רוב הבצקות בפנים.
 7. מטופלים אשר סובלים מצניחה ניכרת של הפנים והצוואר
  אשר אינם מעוניינים או שאינם יכולים בריאותית לעבור ניתוח להצערת הפנים. אלו יכולים להשתפר באמצעות מילוי נכון ומאוזן של הפנים המטשטש במידה מסוימת את הנפילה.

חומרי מילוי לפנים – גלריית תמונות לפני ואחרי

הזרקות - אתם שואלים ד"ר מוני עונה

חומרי המילוי עשויים מחומצה היאלורונית, חומר הנמצא ברקמת הדרמיס (בעור) באופן טבעי. ניתן להשתמש בחומרי מילוי לצורך מילוי קמטים, להוספת נפח לפנים לצורך עיצוב והצערת הפנים, וכן לתיקון פגמים כמו תיקון אף, מילוי חורים בפנים שנוצרו מפצעי אקנה ועוד.

הטיפול בעזרת חומרי מילוי נעשה באמצעות הזרקה עדינה שלהם בהזרקה לשכבת הדרמיס. החומר ממלא את החלל באזור ההזרקה ובכך מטשטש את הקמט או מעניק נפח נוסף לאזור ההזרקה. ההזרקה אינה כואבת בזכות העובדה שהחומר בתוך המזרק מכיל חומר מאלחש (לידוקאין). בנוסף, אנו מקפידים על אלחוש קפדני מקדים של העור באמצעות מריחת ג'ל מרדים כחצי שעה טרם הטיפול.

בהחלט. טיפול בחומצה היאלורונית הינו טיפול בטוח ! מדובר בחומר טבעי הנמצא בגופנו ותגובות של אלרגיה לחומר אמנם תוארו אך הן נדירות באופן יחסי. משום שהחומר מתפרק ואף ניתן להמיסו, הוא נחשב לבטוח ביותר מבין חומרי המילוי הקיימים וכיום חלק מהחומצות ההיאלורוניות אף קיבלו אישור ממנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA).

לאחר ההזרקה ייתכנו שטפי דם זעירים או אדמומיות קלה שעוברת כעבור מספר שעות ושניתן לטשטשם בעזרת איפור. תתכן גם נפיחות קלה באזור המוזרק שתעבור כעבור מספר ימים. תוצאה סופית תתקבל לאחר שבוע עד מספר שבועות.

בהחלט. חשוב להדגיש כי המטופלים יכולים לחזור לעבודה ולסדר יומם הרגיל מיד לאחר הטיפול.

על מנת להשיג תוצאה יציבה לאורך זמן ולמנוע את אותם השינויים המאפיינים את הפנים המתבגרות, מומלץ לחזור על טיפולי הפנים כשמתעורר הצורך. מומלץ לחזור ליעוץ לצורך קבלת החלטה משותפת האם ומתי כדאי לרענן את הפנים עם טיפול נוסף. 

לרוב, בשל תהליכי בנייה והתחדשות של הרקמה הרכה בפנים עקב ההזרקות החוזרות, בטיפולים העתידיים אנו נדרשים להזריק כמויות קטנות יותר בהשוואה לטיפול הראשוני, מה שמקל מבחינה פיננסית על טיפולי התחזוקה השוטפת והופך אותם לנגישים לכולנו.

תוצאות מילוי הקמטים נשמרות לרוב בין חצי שנה ועד שנה וחצי, בהתאם לסוג החומר המוזרק, דרגת הצמיגות שלו, כמותו, והאזור בפנים לתוכו מוזרק.
בנוסף, כל אדם מפרק את החומר בקצב אחר, וחומרים זהים יתפרקו בקצב שונה אצל אנשים שונים. יש להבין שקצב בפרוק החומר הנו נטייה גנטית של כל אדם עם זאת אנו יודעים כיום שקיימים מצבים נרכשים הגורמים לאבדן תוצאה מוקדם יחסית; למשל, אנשים אשר אינם יציבים במשקלם יצליחו פחות לשמור על תוצאה נפחית המושגת בפנים לאחר הזרקת חומרי מילוי שונים. בנוסף, פעילות גופנית, הממריצה את זרימת הדם בפנים כמו גם במקומות נוספים בגוף, עלולה להיות קשורה בספיגה מואצת של חומרי מילוי בפנים. ובנוסף, חשוב להדגיש שיש מגוון רחב של חומרי מילוי ואיכות החומר משפיעה על משך זמן הישארותו בעור לאחר ההזרקה, לכן חשוב לבדוק מהו סוג החומר המוזרק על מנת להשיג אופטימיזציה בתוצאה האסתטית ובהנאה ממנה.

הגיל בו מטופלים מגיעים לטיפולים אסתטיים משתנה, ותלוי בשאיפות המטופל, מצבו האובייקטיבי ומיומנות וניסיון המטפל. באופן כללי, עם ההתקדמות הטכנולוגיה ויכולתנו להשיג תוצאות נאות עם מינימום DOWN TIME, הופכים הטיפולים האסתטיים לזמינים לכל, ובמיוחד לאותם אנשים אשר חשוב להם "שלא יראו שעשיתי משהו". באופן כללי, ד"ר פרידמן ממליץ להתחיל בתחזוק עדין של הפנים בגיל צעיר יחסית, כאשר המטופל חש לראשונה שמופעים קמטים או שנוצרים נפילה או שקע. ההמלצות כיום הנן לבצע טיפולים עדינים ככל שניתן עוד בגיל צעיר, להחזיר נפחים ולתמוך ברקמה הרכה עוד לפני שמתחילה לצנוח. החזרת נפחים משלימה את היסודות המדלדלים עם הזמן ומסייעת לשמירה על מלאות צעירה בפנים העליונות ומינימום צניחה בתחתונות. כאשר איכות העור טובה, נקבל תוצאות טובות עם מינימום חומר ובעלויות קטנות באופן יחסי. במרבית המקרים, גם בגיל מתקדם, הטיפולים האסתטיים אף דוחים את הצורך בניתוח ומספקים מענה הולם לשיפור המצב הקיים.

ד"ר מוני פרידמן כירורג בכיר בעל ניסיון רב, מומחה לרפואה אסתטית המשלבת טיפולים מתקדמים להצערת הפנים, מילוי שקעים, ופיסול הפנים.

מטופלים מספרים