הסרת נגעי עור בלייזר

טכנולוגיית הלייזר מאפשרת טיפול בנגעי עור ושיפור מראה העור עם מינימום תופעות לוואי

ייחודיות הטיפול בקרן הלייזר היא בדיוק הפעולה. הקרן אינה שורפת, אלא מאדה את המים שבתוך התאים ועל ידי כך הורסת אותם, ללא פגיעה ברקמות הסמוכות. בעזרת הלייזר ניתן לטפל בנגעי עור, בקסנטלזמה (הצטברות שומן מתחת לעור העפעפיים) בציפורן חודרנית, ביבלות וירליות ועוד. הטיפול נעשה בהרדמה מקומית ואינו כואב. בסיום הטיפול עלולים להופיע תופעות אודם או נפיחות שייעלמו תוך מספר שעות או ימים. גם נגעי עור קטנים יחסית עלולים ליצור עוגמת נפש גדולה אצל כל אדם, ולפגוע בדימוי העצמי ואפילו בביטחון העצמי. טיפול בלייזר מאפשר הסרת נגעים מכל הסוגים, ללא צלקות וללא ניתוח – ובאפקטיביות גבוהה.

איך לייזר מעלים נגעי עור

טיפול בנגעי עור בעזרת לייזר מבוסס על היכולת של קרני הלייזר לאדות את המים שבתוך התאים שמרכיבים את נגע העור. חשוב להדגיש שקרני הלייזר, שכידוע הינן מדויקות להפליא, ובפרט כשמדובר במכשיר לייזר מדגם מתקדם אשר מופעל על ידי רופא מנוסה – לא שורפות את הנגעים המיותרים (אלא כאמור מאדות את המים) ועל כן אין פגיעה ברקמות והטיפול כולו פשוט וקל.

אתם שואלים ד״ר מוני עונה

הסרת נגעי עור בלייזר נמשכת זמן קצר מאוד, ולעתים אפילו דקות בודדות. פרק הזמן המדויק תלוי בסוג הנגע המוסר ובכמות הנגעים אם ישנם כמה נגעי עור שרוצים להעלים.

בכל מקרה מדובר בטיפול קל, שאינו גורם לכאב אלא לכל היותר אי נוחות קלה. הסרת נגעי העור מתבצעת בהרדמה מקומית ומיד בסיום הטיפול ניתן לחזור לשגרת החיים הרגילה.

בדומה לטיפולים אסתטיים ובעצם כל טיפול שהוא, גם אחרי העלמת נגעי עור בלייזר ייתכנו תופעות לוואי. בפרט עשויה להופיע נפיחות במקום שממנו הוסר נגע עור, ובנוסף אותו אזור עלול להפוך לאדמדם. בכל מקרה מדובר בתופעות לוואי קלות שחולפות מעצמן תוך מספר ימים לכל היותר, ולפעמים אף תוך מספר שעות.

עוד חשוב לדעת שאנרגיית החום של קרני הלייזר גורמת לעתים לכוויה קלה במקום שממנו הוסר נגע העור המיותר. במרבית המקרים הכווייה הופכת עם הזמן בהירה יותר ויותר עד שהיא כמעט בלתי נראית לעין.

באופן עקרוני טיפול בנגעי עור בעזרת לייזר מתאים לכל בני האדם ועבור הסרת כל סוגי נגעי העור. הטיפול בטוח לחלוטין גם עבור צעירים (עד גיל 18 נדרשת הסכמת ההורים) וגם כשמדובר בנגעי עור בפנים, שמהוות באופן טבעי איבר רגיש שחשוב לא להזיק לו תוך כדי הסרת הנגעים.

המקרה היחיד שבו הסרת נגע עור בלייזר אינה מומלצת היא כשישנו חשד שמא נגע העור עלול להיות ממאיר. במקרה שכזה אידוי הנגע לא מאפשר את בחינת הרקמות כדי לדעת האם אכן הנגע שפיר או ממאיר (ואם הוא אכן ממאיר חשוב לדעת זאת גם אם הנגע עצמו מסולק, שכן הוא עלול לשלוח תאים סרטניים לסביבתו ואפילו לאיברים אחרים) – והטיפול המומלץ הוא כריתה כך שניתן יהיה לבצע ביופסיה ברקמות המוסרות.

הסרת נגעי עור באמצעות לייזר היא כאמור טיפול פשוט למדי שמתבצע בהרדמה מקומית ולא מחייב אשפוז או התאוששות ארוכה, והחזרה אחריו לשגרה היא למעשה מידית.

המגבלה היחידה לאחר טיפול בלייזר בנגעי עור היא שאסור ללכת לים או לבריכה במשך כשבועיים. המלצות נוספות הן לשמור על האזור ממנו הוסר נגע העור נקי, וכן להגן עליו מפני חשיפת יתר לשמש.

מטופלים מספרים

הסרת נגעי עור בלייזר אצל ד"ר מוני פרידמן

טכנולוגיית הלייזר מחוללת פלאים במגוון רחב של דרכים, והדגמים המתקדמים של מכשירי הלייזר מתאפיינים בביצועים מרשימים, ולא פחות חשוב, בטיחות ללא פשרות. יחד עם זאת, גם במצב שכזה אין תחליף לניסיון הרחב ולמיומנות הגבוהה של הכירורג אשר מבצע בפועל את הסרת נגעי העור – ד"ר מוני פרידמן כבר ביצע טיפול אסתטי זה ברמת דיוק מרבית ולשביעות רצונם המלאה של מטופליו במקרים רבים מספור, ומומלץ לבחור בו וליהנות מיכולותיו ומהמחויבות המלאה שלו לכל מטופל ומטופלת.

לתיאום פגישת ייעוץ
אישית עם ד״ר פרידמן
מלאו פרטיכם ונחזור אליכם

או

אולי יעניין אותך גם | טיפולים נוספים