הסרת נגעי עור, גב של אישה

הסרת נגעי עור בלייזר

טכנולוגיית הלייזר מאפשרת טיפול בנגעי עור ושיפור מראה העור עם מינימום תופעות לוואי

נגעי עור הם תופעה נפוצה. כמעט לכל אחד ולכל אחת יש נקודות חן, פלולות, יבלות ועוד נגעים שונים שרובם שפירים. נגעים שאינם סרטניים לא מסכנים את האדם, אבל עלולים להוות מפגע אסתטי ובחלק מהמקרים גם מייצרים הפרעה בחיי היומיום – למשל במהלך גילוח. באמצעות מכשיר לייזר ייעודי ניתן להסיר את אותם נגעי עור שפירים ובכך לשפר את איכות החיים.

בעמוד זה תמצאו מידע אודות סוגי נגעי העור ובפרט הסימפטומים של נגעים החשודים כממאירים, יתרונות הבחירה בלייזר לצורך הסרת נגעי עור לא סרטניים, תהליך הטיפול ועוד.

אבחון נגעי עור

ההבחנה בין נגעי עור שפירים לאלה הממאירים הינה הבחנה חשובה מאוד – משום שנגע סרטני מחייב התייחסות שונה לגמרי על-מנת למנוע מהתאים הסרטניים להתפשט. הסימפטומים הבולטים ביותר של נגע סרטני הם גידול מהיר שלו, דימום מהנגע, התכייבות ושינויי צורה וצבע. בהתאם מומלץ להגיע לצורך הסרת נגעי עור לכירורג מנוסה שיתייחס לכל האפשרויות הקיימות ובכל מקרה יבצע את ההליך המתאים באופן הבטוח ביותר.

היתרונות של הסרת נקודות חן ושומות בלייזר

כשהנגעים לא סרטניים, ישנם מספר יתרונות משמעותיים להסרת נקודות חן, שומות, יבלות ושאר נגעי עור בלייזר. היתרון הראשון הוא שההליך אינו פולשני, ולכן כרוך בהרבה פחות סיכונים ביחס לפעולות כירורגיות. בנוסף, בהשוואה להליכים אחרים לסילוק נגעים בעור כמו צריבה או כריתה, הסיכוי להיווצרות זיהום בעקבות הטיפול נמוך במיוחד. יתרון נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא שבעזרת הלייזר ניתן להסיר מספר נגעי עור בטיפול אחד וכך להגיע מהר יותר לתוצאה הרצויה – כולל מאזורים שקשה מאוד לטפל בהם בשיטות אחרות (למשל האף או הפנים באופן כללי).

סיבה טובה נוספת לבחור באופציה של הסרת נגעי עור בלייזר היא שטיפול זה לא משאיר צלקות, או לכל היותר צלקת מינימלית ולא מורגשת. לאחר הטיפול בלייזר זמן ההחלמה מינימלי ולמעשה ניתן לחזור לשגרה רגילה באופן מידי – עוד יתרון בלתי מבוטל.

כיצד מתבצע טיפול בלייזר להסרת נגעי עור?

מכשיר לייזר ייעודי לצורך הסרת נגעים בעור מאפשר לרופא המטפל לשגר אנרגיה ממוקדת מאוד אל אותה נקודת חן או שומה (אגב, מבחינה רפואית אין הבדל בין המונחים. בדרך כלל אנשים מגדירים נגעים קטנים כנקודות חן ואת אלה הגדולים יותר כשומות. עוד כדאי לדעת שהנגעים יכולים להיות שטוחים או בולטים, מחוספסים או חלקים, כהים או בגוון העור. נגעים משתנים לעיתים, יש להם מקור גנטי וכמו כן הם מושפעים מחשיפה לשמש ומשינויים הורמונליים).

בכל מקרה, הסרת נגעי עור בלייזר מבוססת על אנרגיית החום שמפיק המכשיר. אנרגיה ממוקדת זו פוגעת בתאים שמרכיבים את השומה, נקודת החן או היבלת (או כל נגע אחר, כמובן). לאחר שהתאים מתים ונושרים מהגוף, ייווצר במקומם גלד ולאחר זמן מה יצמח במקום עור חדש – באופן טבעי חלק ונטול נגעים.

אתם שואלים ד״ר מוני עונה

הסרת נגעי עור בלייזר נמשכת זמן קצר מאוד, ולעתים אפילו דקות בודדות. פרק הזמן המדויק תלוי בסוג הנגע המוסר ובכמות הנגעים אם ישנם כמה נגעי עור שרוצים להעלים.

בכל מקרה מדובר בטיפול קל, שאינו גורם לכאב אלא לכל היותר אי נוחות קלה. הסרת נגעי העור מתבצעת בהרדמה מקומית ומיד בסיום הטיפול ניתן לחזור לשגרת החיים הרגילה.

בדומה לטיפולים אסתטיים ובעצם כל טיפול שהוא, גם אחרי העלמת נגעי עור בלייזר ייתכנו תופעות לוואי. בפרט עשויה להופיע נפיחות במקום שממנו הוסר נגע עור, ובנוסף אותו אזור עלול להפוך לאדמדם. בכל מקרה מדובר בתופעות לוואי קלות שחולפות מעצמן תוך מספר ימים לכל היותר, ולפעמים אף תוך מספר שעות.

עוד חשוב לדעת שאנרגיית החום של קרני הלייזר גורמת לעתים לכוויה קלה במקום שממנו הוסר נגע העור המיותר. במרבית המקרים הכווייה הופכת עם הזמן בהירה יותר ויותר עד שהיא כמעט בלתי נראית לעין.

באופן עקרוני טיפול בנגעי עור בעזרת לייזר מתאים לכל בני האדם ועבור הסרת כל סוגי נגעי העור. הטיפול בטוח לחלוטין גם עבור צעירים (עד גיל 18 נדרשת הסכמת ההורים) וגם כשמדובר בנגעי עור בפנים, שמהוות באופן טבעי איבר רגיש שחשוב לא להזיק לו תוך כדי הסרת הנגעים.

המקרה היחיד שבו הסרת נגע עור בלייזר אינה מומלצת היא כשישנו חשד שמא נגע העור עלול להיות ממאיר. במקרה שכזה אידוי הנגע לא מאפשר את בחינת הרקמות כדי לדעת האם אכן הנגע שפיר או ממאיר (ואם הוא אכן ממאיר חשוב לדעת זאת גם אם הנגע עצמו מסולק, שכן הוא עלול לשלוח תאים סרטניים לסביבתו ואפילו לאיברים אחרים) – והטיפול המומלץ הוא כריתה כך שניתן יהיה לבצע ביופסיה ברקמות המוסרות.

הסרת נגעי עור באמצעות לייזר היא כאמור טיפול פשוט למדי שמתבצע בהרדמה מקומית ולא מחייב אשפוז או התאוששות ארוכה, והחזרה אחריו לשגרה היא למעשה מידית.

המגבלה היחידה לאחר טיפול בלייזר בנגעי עור היא שאסור ללכת לים או לבריכה במשך כשבועיים. המלצות נוספות הן לשמור על האזור ממנו הוסר נגע העור נקי, וכן להגן עליו מפני חשיפת יתר לשמש.

מטופלים מספרים

הסרת נגעי עור בלייזר אצל ד"ר מוני פרידמן

טכנולוגיית הלייזר מחוללת פלאים במגוון רחב של דרכים, והדגמים המתקדמים של מכשירי הלייזר מתאפיינים בביצועים מרשימים, ולא פחות חשוב, בטיחות ללא פשרות. יחד עם זאת, גם במצב שכזה אין תחליף לניסיון הרחב ולמיומנות הגבוהה של הכירורג אשר מבצע בפועל את הסרת נגעי העור – ד"ר מוני פרידמן כבר ביצע טיפול אסתטי זה ברמת דיוק מרבית ולשביעות רצונם המלאה של מטופליו במקרים רבים מספור, ומומלץ לבחור בו וליהנות מיכולותיו ומהמחויבות המלאה שלו לכל מטופל ומטופלת.

לוגו ד"ר מוני פרידמן

לתיאום פגישת ייעוץ
אישית עם ד״ר פרידמן
מלאו פרטיכם ונחזור אליכם

או

אולי יעניין אותך גם | טיפולים נוספים

טיפולים מתקדמים להמסת שומן
אישה וידי רופאים עם מזרקים
תמונה של אישה באפור