הזעה בבית השחי – המדריך מלא

טיפול בהזעת יתר

הפחתה של 82% בממוצע מכמות הזיעה

איך מתמודדים עם הזעת יתר ?

הדרך להתמודד עם הזעת יתר היא על ידי טיפול בגורמים המביאים לכדי כמויות זיעה גדולות מהנדרש לצורך צינון הגוף. הרפואה עדיין לא יודעת לזהות בוודאות את הסיבות להזעת יתר. ייתכנו הבדלים בין אדם לאדם מבחינת הגורמים הספציפיים להיווצרות הבעיה. הפתרון מבוסס על נטרול פעילות היתר של בלוטות הזיעה. בעבר היו נהוגות שתי שיטות: האחת, ניתוח שבמסגרתו נכרתות חלק מבלוטות הזיעה, והשנייה, הזרקה של בוטוקס שכן חומר זה חוסם את האותות העצביים שמשודרים אל בלוטות הזיעה ומורים להן לפעול. לשיטות אלה חסרונות משמעותיים (השפעת הבוטוקס מתפוגגת תוך כחצי שנה, ואילו ניתוח כרוך בסיכון ובתופעות לוואי שעלולות להיות משמעותיות), ועל כן פותח מכשיר מתקדם ואפקטיבי להפליא – מירה דריי.

בהקשר לזה כדאי לדעת שמחקר שנערך בארה"ב גילה שרק כ-30% מתוך הסובלים מאותה הזעה מוגברת המייצרת מבוכה, פונים לקבלת עזרה מקצועית, וזאת למרות שישנם פתרונות אפקטיביים מאוד. לעתים אנשים לא מודעים לכך שמדובר בבעיה שיש לה פתרון, ובמקרים אחרים המבוכה מונעת מהם אפילו הגעה לרופא שמצויד בכלים ובידע לנטרול התופעה – וחבל: אין שום צורך לסבול מההשלכות השליליות של כמויות הזיעה העודפות בסיטואציות הלא נכונות, שכן ניתן לתפור בעיה זו, ואפילו יחסית בקלות.

מירה דריי הוא הליך מהיר לא פולשני, המעניק פתרון ארוך טווח להזעת יתר:

טיפול בהזעת יתר באמצעות מירה דריי

הטכנולוגיות השונות, שמשתכללות כל הזמן, מאפשרות לנו גם התמודדות עם הזעת יתר ללא תופעות לוואי משמעותיות, ללא כאבים ולטווח ארוך. מכשיר המירה דריי (miraDry) מבוסס על גלים אלקטרו-מגנטיים שמתמקדים בבלוטות הזיעה בבתי השחי ובזכות אנרגיית החום שלהם ממיסים את אותן בלוטות שאחראיות על ההזעה המרובה מדי. פעולה נוספת של מכשיר מתקדם זה היא צינון האזור, כך ש טיפול בהזעת יתר לא כרוך בכאב וממילא אנרגיית החום פוגעת אך ורק בבלוטות זיעה ולא בתאי שריר, בלוטות לימפה וכו', כך שגם אין תופעות לוואי משמעותיות.

הבשורות העוד יותר טובות הן שהגוף לא מצמיח בלוטות זיעה חדשות, כך שהשיפור הדרמטי – 82% פחות זיעה לפי מחקרים שונים, וזאת לאחר שני מפגשים שכל אחד מהם נמשך שעה – התוצאות נשמרות לצמיתות.

אופן הפעולה של מכשיר המירה דריי

מתן הטיפול מתבצע לאחר הרדמה מקומית שניתנת למטופל, על מנת לעבור את הטיפול בנוחות המרבית. לאחר שלב ההרדמה מגיע שלב הסימון – בשלב זה יונח קעקוע זמני על גוף המטופל באזור המיועד, הדוגמה של הקעקוע מורכבת מפסים בכדי לסמן את העור עבור מכשיר היד עצמו.

כך למעשה מניח המטפל את מכשיר היד שנקרא גם "הידיתן" על הפס הראשון בסימון, על פי הסימון של הפס הראשון, הידיתן יעבוד באזור הסובב את אותו פס או נקודה עד מעבר לפס הבא וכן הלאה.

הטכנולוגיה החדשנית של מכשיר miraDry עושה שימוש באנרגיה תרמית, על מנת לייצר חום בטמפרטורה מדויקת באזור שבו נמצאות בלוטות הזיעה אותן נרצה להסיר. לאחר הסרת בלוטות הזיעה על ידי מכשיר המירה דריי הן יעלמו לנצח ולא יופיעו שוב. חשוב לציין שכמו בכל טיפול אסתטי, חוויית הטיפול והתוצאות עצמן, עלולות להשתנות בין מטופל למטופל.

האם בלוטות הזיעה אינן חיוניות בצורה מסוימת לגוף שלנו?

אם שאלתם את עצמכם את השאלה הזו, דעו ראשית שהתהייה שלכם נכונה – הגוף שלנו בהחלט זקוק לבלוטות זיעה בכדי לקרר את עצמו במצבי חום שונים. אך למרות שהגוף שלנו אכן זקוק לאותן בלוטות הזעה, יש 2 סיבות מרכזיות אשר בגינן ניתן להסיר את בלוטות הזיעה שבבית השחי וגורמות להזעת יתר – ללא חשש. הראשונה היא מכיוון שיש בין 2 ל-4 מיליון בלוטות זיעה בכל הגוף שלנו, הסיבה השנייה היא שרק 2% מהן נמצאות בבית השחי שלנו. מה שאומר שהגוף שלנו ידע לחלוטין להסתדר גם לאחר הסרת אותם 2% של בלוטות זיעה מבית השחי.

כמה טיפולים דרושים על מנת להגיע לתוצאות הרצויות ומה הוא אורכו של כל טיפול?

אורכו של כל טיפול במכשיר miraDry עומד על כ-90 דקות בממוצע. כמו בכל טיפול אסתטי, מספר הטיפולים יכול להשתנות בין מטופל למטופל. חשוב לציין שכבר לאחר טיפול אחד תוכלו לראות תוצאות משמעותיות. למעשה, כ-80% מהמטופלים במכשיר miraDry מרוצים מאוד כבר לאחר טיפול בודד ומסתפקים בכך, כ-20% ירצו להמשיך לטיפול אחד נוסף.

האם הטיפול בטוח?

הטיפול בהזעת יתר בעזרת מכשיר miraDry הינו בטוח לחלוטין לשימוש. הוא אושר על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) כבטוח לשימוש וכפתרון להפחתה ניכרת של הזעת יתר בבית השחי – כבר לאחר טיפול בודד. כמו כן, נעשה בו כבר שימוש בלמעלה מ-300,000 מטופלים במדינות שונות ברחבי העולם בהצלחה רבה.

האם הטיפול כרוך בתקופת החלמה?

ראשית חשוב לדעת שהרוב המכריע של המטופלים לא התלונן על כאבים במהלך הטיפול. גם לגבי זמן ההתאוששות מהטיפול, רוב המטופלים נזקקו לזמן התאוששות קצר או שלא נזקקו לו כלל, ויכלו לחזור מיד לשגרה, לעבודה ולהמשך חייהם. חלק מהמטופלים נזקקו לימים בודדים של מנוחה על מנת לחזור לפעילות גופנית באופן מלא, מפאת תופעות לוואי כמו נפיחות, חוסר תחושה או רגישות באזור בית השחי.

איפה אפשר לקבל את הטיפול להזעת יתר בעזרת miraDry?

כאשר ניצבת לפניכם הבחירה לאיזה קליניקה עליכם ללכת, על מנת לקבל את הטיפול האסתטי הטוב ביותר – כדאי שתבחרו בד"ר מוני פרידמן. ד"ר פרידמן הינו מומחה לכירורגיה כללית ובעל ניסיון רב ועשיר בתחום הרפואה האסתטית. מלבד טיפול בהזעת יתר בעזרת מכשיר המירה דריי, אותו תוכלו לקבל בקליניקה של ד"ר מוני פרידמן, תוכלו להתרשם מעוד מגוון טיפולים, מצוות מקצועי, מיושרה ומתפיסה אסתטית מדויקת.

מה חשוב לדעת על טיפול בהזעת יתר באמצעות מערכת מירה דריי?

מערכת מירה דריי מעבירה אנרגיה לא פולשנית, באופן מבוקר לאזור שבו שוכנות בלוטות הזיעה.

כיוון שבלוטות הזיעה לא צומחות חזרה, מתרחשת הפחתה דרמטית וארוכת טווח בכמויות הזיעה.
האנרגיה מחממת ומצמיתה את בלוטות הזיעה.

טרם ההגעה לטיפול:

יש לגלח את בתי השחי 4-6 ימים לפני הטיפול. יש ללבוש חולצה קלה לניקוי בעלת פתחי זרוע לא צמודים
נשים: גופייה או חזיית ספורט; גברים: גופייה או ללא חולצה.

לפני הטיפול:

הרופא יסמן את אזור הטיפול. הטיפול מבוצע תחת אלחוש מקומי (בעזרת מחט עדינה).

מהלך הטיפול:

הטיפול נמשך כשעה, הטיפול הינו ללא כאב, להשגת התוצאה הטובה ביותר, נדרשות 2 פגישות טיפול (בהפרש של 3 חודשים).

לאחר הטיפול:

הרופא בדרך כלל ימליץ משכך כאבים ללא מרשם ושימוש בשקיות קרח במשך מספר ימים. מרבית המטופלים יכולים לחזור לפעילות רגילה או לעבודה מיד לאחר ביצוע ההליך, ובדרך כלל יכולים לחזור לפעילות גופנית תוך מספר ימיםמומלץ לא לבצע פעילות נמרצת כלשהי בזרועות משך מספר ימים

אתם שואלים ד״ר מוני עונה

אי נוחות, רגישות או כאב בבית השחי בעת מגע (ניתן לטיפול באמצעות תרופה ללא מרשם כגון איבופרופן)

אודם כתוצאה מפעולת היניקה של המכשיר, חולף תוך מספר שעות או ימים

סימני חבלה באתרי הזרקת ההרדמה חולפים תוך מספר ימים

כאב מועט או נפיחות מקומית הם תופעה נורמלית, ובדרך כלל נעלמים תוך מספר שבועות

בליטות מתחת לעור המטופל (עלולות להישאר משך חודש או שניים)

אובדן חלקי של שיער בית השחי (עשוי להיות ארוך טווח)

שינוי זמני בתחושה או עקצוץ באזורים מצומצמים של העור המטופל או באזור הזרוע העליונה (יכול להישאר למספר חודשים)

זיעה מוגברת נתפשת כמעט תמיד כמטרד שפוגע במידה ניכרת באיכות החיים, גם אם יש לה תפקיד חיוני והוא כמובן צינון הגוף. חשוב לדעת שניתן להתמודד עם תופעה מביכה זו, ובעמוד זה תמצאו מידע אודות הטיפול שאנו מציעים להזעת יתר. 

התמודדות עם הזעת יתר, כמו עם כל תופעה לא רצויה בחיינו, מתחילה בהבנה שישנה בעיה. כאמור זיעה היא תופעה טבעית ובמידה מסוימת אפילו רצויה – בימים חמים מאוד ולחים מאוד, כמעט כולנו נזיע, ולעתים אפילו במידה רבה. גם במהלך פעילות גופנית אינטנסיבית ובפרט כשהטמפרטורה בסביבה גבוהה אף היא בלוטות הזיעה שלנו יפעלו במרץ. יחד עם זאת אדם שמזיע גם כשלא חם, נאלץ להחליף חולצות בתדירות גבוהה למדי, נכנס ללחץ בסיטואציות שמובילות ללחיצת יד ובאופן כללי נבוך בסיטואציות חברתיות עקב נחילי הזיעה בבתי השחי ובאזורים אחרים בגוף ולעתים אפילו נמנע ממצבים אינטימיים עקב החשש מהתגובה של הפרטנר/ית לרטיבות המשמעותית – קרוב לוודאי שהוא סובל מהזעת יתר

מטופלים מספרים

תמונות של מהלך הטיפול בהזעת יתר עם מכשיר מירה דריי

לוגו ד"ר מוני פרידמן

לתיאום פגישת ייעוץ
אישית עם ד״ר פרידמן
מלאו פרטיכם ונחזור אליכם