תיקון אף ללא ניתוח באמצעות הזרקות חומרי מילוי

ניתוחי אף הם אחד מסוגי הניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר בארץ, אבל גם כך יש רבים ורבות שחוששים מפני ניתוח על כל המשתמע מכך או שאינם יכולים מסיבה כלשהי לעבור הליך כירורגי. גם עבורם יש פתרון שמשפר במידה ניכרת את המראה של האיבר הבולט במרכז הפנים – תיקון אף באמצעות הזרקות, ויש גם מי שמגדירים את הטיפול כפיסול אף.

מה אפשר לשנות באמצעות תיקון אף באמצעות הזרקות?

באופן טבעי יש מטרות שאותן ניתן לממש רק באמצעות ניתוח – אבל גם הזרקת חומרי מילוי מאפשרת לחולל שינויים של ממש במראה האף.

בין השאר ניתן באמצעות הזרקת חומרים שונים ובפרט חומצה היאלרונית לטשטש מצב שבו יש עצם בולטת, לתקן חוסר סימטריה, למלא שקעים, לעדן גבנונים ואפילו להעלים אותם, לשנות את מראה הנחיריים ובעיקר להשפיע על קצה האף כך שמראה חד ומעוקל משתנה למראה ישר והרמוני יותר.

תכנון מוקפד ושינוי מדויק

המפתח למיצוי תיקון האף על בסיס חומרי מילוי הוא טביעת עין מדויקת ותכנון מוקפד של ההזרקות. לשם כך נדרש ניסיון, ולכן ההמלצה החשובה ביותר היא לעבור טיפול מסוג זה אך ורק אצל כירורג ותיק. בדומה להליכים אחרים במסגרת הרפואה האסתטית, עוד איכות חיונית של הרופא המטפל היא קשב מלא – כדי להבין מה מפריע למטופל או למטופלת ואיך הם תופשים את האף האידיאלי.

לשם כך מתבצע מפגש ייעוץ . בדיקת האף והקשבה לאדם מאפשרים לספק חוות דעת מקצועית, כשבשלב זה באה לידי ביטוי גם יושרה הכרחית וזאת מפני שלא כל שינוי ניתן לייצר ללא ניתוח (ולמעשה גם בניתוח אף לא כל חלום אפשר להגשים). כשלמטופלים יש ציפיות ריאליות, השינוי שכן מתרחש במראה האף מספק להם נחת רבה ומשדרג את הדימוי העצמי ואת איכות החיים.

הזרקה מיומנת למניעת סיבוכים מיותרים

באופן טבעי תיקון אף ללא ניתוח אלא באמצעות חומרי מילוי הוא הליך פשוט יותר בהשוואה לניתוח, והסיכוי לסיבוך כזה או אחר מזערי. הדבר העיקרי שיש להיזהר ממנו הוא פגיעה בכלי דם עם המחט שמזריקה את חומר המילוי או הפעלת לחץ על כלי דם באף. כירורג מיומן שכמובן מכיר היטב את כלי הדם ויודע בדיוק היכן הם נמצאים יתכנן בהתאם את ההזרקה ויוודא במהלך ביצוע הפעולה שאף כלי כזה לא נפגע.

ההזרקה עצמה אורכת כחצי שעה, ומתבצעת לאחר אלחוש מקומי של אזור האף.

החלמה בעקבות תיקון אף באמצעות הזרקת חומרי מילוי

ההחלמה בעקבות תיקון אף בהזרקה, ובפרט של חומצה היאלרונית, קלה בהרבה מזו שבעקבות ניתוח פלסטי באיבר זה. למשך מספר ימים ייתכנו כאב מסוים וכן נפיחות אולם תופעות אלה חולפות מעצמן, ופרט לצורך להיזהר על-מנת שהאף לא יספוג חבטה מסיבה כלשהי (למשל במהלך פעילות גופנית אינטנסיבית כמו משחק כדורסל), ניתן לחזור לשגרה הרגילה כבר לאחר ההזרקה.

תוצאות תיקון אף בלי ניתוח

בניגוד לניתוח אף שמוביל לשינוי קבוע, תיקון אף ללא ניתוח באמצעות הזרקת חומרי מילוי אמנם משדרג במידה ניכרת את מראה האיבר אבל השינוי זמני. תוצאות פיסול אף עם חומצה היאלרונית נראות לעין כבר לאחר ירידת הנפיחות, וניתן ליהנות מהן במשך חצי שנה עד שנתיים, בהתאם לקצב שבו החומר נספג בגוף. לאחר מכן אפשר לעבור הזרקה נוספת וכך להמשיך להעניק לאף את המראה המעודן והמחמיא.

אולי יעניין אותך גם

לתיאום פגישת ייעוץ אישית עם ד״ר פרידמן
מלאו פרטיכם ונחזור אליכם

אהבתם? שתפו את החברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email