מילוי קמטים

קמטים הם חלק מאיתנו, החל מגיל מסוים. נשים לא מעטות מצהירות ש"הרוויחו כל קמט ביושר", וגם גברים מצליחים לראות בחריצים שמופיעים באזורים שונים בפנים סימן לבגרות ומכובדות. מצד שני, יש מצבים שבהם התהליכים הבלתי נמנעים שמתרחשים בעור הפנים הופכים את המראה למבוגר מאוד ובמידה רבה גם עייף ואפילו חולה. במקרים אלה אין סיבה לנסות להסתגל למציאות הלא נעימה – טיפול מילוי קמטים מצעיר את הפנים, מחזק את הדימוי העצמי ובאופן כללי תורם לאיכות החיים.

אילו קמטים אפשר למלא?

יש שני סוגים של קמטים שמופיעים עם השנים: סטטיים ודינמיים. הקמטים הדינמיים הם תוצאה של פעילות שרירים מסוימים (שתפקידם הוא לייצר את הבעות הפנים הרצויות). את הקמטים האלה – שניתן לראותם בצידי העיניים ובמצח, וגם בין הגבות, אי אפשר למלא (אבל כן אפשר לטשטש, באמצעות הזרקות בוטוקס).

הקמטים שניתנים למילוי הם אלה הסטטיים, שאותם ניתן לראות באזור האף והפה. קמטים אלה נוצרים בגלל שעור הפנים הופך דק יותר ומאבד מגמישותו, וגם עקב הידלדלות שכבת השומן התת עורי. במקרים אלה חומרי מילוי מהווים תחליף אפקטיבי למלאות הטבעית של עור הפנים.

אילו חומרים משמשים למילוי הקמטים?

החומרים שבאמצעותם ניתן למלא קמטים סטטיים באזורים השונים של הפנים הם רדיאס (שמבוסס על סידן), סיליקון וחומצה היאלרונית. בפועל מילוי קמטים מתבצע בעיקר באמצעות החומצה ההיאלרונית, בזכות היתרונות המשמעותיים שלה.

היתרון החשוב ביותר הוא העובדה שמדובר בחומר שממילא קיים בגוף האדם (אם כי בכמות שפוחתת ככל שאנחנו מתבגרים, וזו גם אחת הסיבות להידקקות העור ואובדן הגמישות). בהתאם הסיכון לתגובה אלרגית או לדחייה של החומצה ההיאלרונית נמוך מאוד ולמעשה אפסי.

יתרון נוסף הוא האפשרות להגיע לתוצאות מדויקות מאוד, ובפרט כשמקפידים לעבור את הטיפול אצל רופא מיומן. הסמיכות המדויקת של מוצרי החומצה ההיאלרונית השונים מבטיחים מצד אחד טשטוש משמעותי של הקמטים ומצד שני מראה טבעי ולכן גם מחמיא מאוד. עוד כדאי לדעת שהחומר שמוזרק לצידי הפה, לחלק שבין השפתיים לאף ולמקומות נוספים שיש בהם קמטים סטטיים, לא נודד בגוף כך שאין חשש לפגיעה אסתטית.

כמה זמן נמשך טיפול מילוי קמטים?

מילוי קמטים באמצעות חומצה היאלרונית מתבצע כאמור בהזרקה ותחת אלחוש מקומי. ההזרקה עצמה אורכת כ-15 דקות, ההמתנה שהחומרים המאלחשים ישפיעו על האזור בפנים שבו מטפלים אורכת כ-30 דקות, ובסך הכל מרגע הכניסה למרפאה ועד היציאה ממנה חולפת כשעה בסך הכל.

בנוסף למהירות שבה מתבצע מילוי הקמטים, גם ההתאוששות ממנו מהירה ולמעשה אין צורך בפינוי זמן כלשהו להחלמה. תופעות לוואי אפשריות הן נפיחות מסוימת וגם שטפי דם נקודתיים ותחושת גרד. הן חולפות מעצמן תוך מספר ימים, ובנקודת זמן זו כבר אפשר לראות תוצאות ושינוי משמעותי לטובה.

למה חשוב לבחון רופא באופן אחראי?

הזרקת חומרי מילוי היא פעולה טכנית שנחשבת יחסית פשוטה – אבל לעבור אותה אצל איש מקצוע לא מיומן מספיק זו טעות שעלולה לעלות לכם ביוקר. רק רופא עם בקיאות וניסיון בטיפולי מילוי קמטים, ועם הבנה מעמיקה לגבי מבנה הפנים, יודע לקבוע את המינונים האופטימליים של החומצה ההיאלרונית ולבחור נקודות ההזרקה המדויקות. בנוסף מרפאה רצינית, ותיקה ואמינה מקפידה לעבוד עם חומרי מילוי איכותיים של היצרניות המובילות בעולם – כך שאפשר לעבור את הטיפול בראש שקט ולדעת שהתוצאות תהיינה הטובות ביותר האפשריות.

אולי יענייך אותך גם