ניתוח מתיחת בטן – כל המידע שחשוב לדעת

מתיחת בטן היא ניתוח פלסטי שמספק מענה אפקטיבי לקבוצת בעיות נפוצה למדי החל מגיל מסוים: עודפי עור באזור הבטן, הצטברות שומן שפוגמת באטרקטיביות של מרכז הגוף, טבור בעל מראה מבוגר ורפיון של הבטן כולה.

מה כולל ניתוח מתיחת בטן?

לכל מטופלת (וגם מטופל, שכן ישנם גם גברים שעוברים את הניתוח במטרה לזכות בבטן מתוחה ומרשימה) מותאם הליך כירורגי בהתאם למאפיינים הספציפיים של האיבר הבולט במרכז הגוף, שבאופן טבעי משפיע במידה ניכרת על כל המראה החיצוני וגם על הדימוי העצמי שלנו.

בין האפשרויות: הסרת עודפי עור, הרמת רקמות עור שהתרופפו וצנחו אל המיקום המקורי שלהן, שאיבת שומן (בהיקף קטן יחסית אבל בעל השפעה ניכרת על התוצאה הסופית), הידוק שרירי הבטן, טיפול בבקעים אם ישנם ולעתים גם תתבצע הזזה של הטבור למקום הולם יותר והוא יזכה לעיצוב צעיר ומחמיא. כאמור מהלך הניתוח הספציפי מותאם אישית לכל מטופל ולכל מטופלת, בהתאם למצב הבטן וגם למבנה הגוף שלהם באופן כללי, כך שהתוצאה תיראה מצד אחד טבעית ככל האפשר ומצד שני הניתוח יחולל שינוי משמעותי.

ניתוח מתיחת בטן נמשך בין שעה לשעתיים, בהתאם להיקף ההליך הכירורגי הספציפי ולמרכיביו. לאחר ההתעוררות מהניתוח מועברים המטופלים להתאוששות (תחת השגחה צמודה) ולאשפוז של מספר שעות עד יממה.

למי מתאימה במיוחד מתיחת בטן?

חשוב להדגיש שניתוח מתיחה בבטן לא מתאים לכל אחד, ובמיוחד לא מומלץ לעבור את הניתוח כשישנו עודף משקל משמעותי. לעומת זאת עבור מטופלות ומטופלים בעלי משקל תקין או עם עודף משקל קל מתיחת בטן מובילה לתוצאות מרשימות מאוד ולשיפור של ממש במראה החיצוני.

ניתוחי מתיחת בטן מתאימים לכל הגילאים – ובפרט לנשים שסיימו את פרק הלידות בחייהן ורוצות להחזיר לבטן את המראה המתוח וההדוק שאפיין אותה לפני ההריונות. גם אחרי ירידה משמעותית במשקל ניתוח מתיחה הוא פתרון מעולה לתופעת רפיון העור שנוצרת אחרי שהושלו הקילוגרמים המיותרים.

הכנה לקראת ניתוח מתיחה בבטן

ההיערכות לקראת ההליך הכירורגי שמטרתו מתיחת הבטן מתחילה כבר במפגש הייעוץ עם המנתח הפלסטי. במהלך מפגש זה מתוכנן הניתוח הספציפי על סמך בדיקה מדוקדקת של הבטן וקשב מלא לרצונות המטופל או המטופלת ולדגשים החשובים מבחינתם, וכמו כן מוקדשת תשומת לב להיסטוריה הרפואית של המטופל/ת, וזאת על-מנת למנוע סיכונים מיותרים במהלך הניתוח עצמו.

בנוסף עוברים המטופלים בדיקות דם, ולעתים גם צילום חזה ו/או א.ק.ג. במקרים מסוימים תבוצע גם בדיקה מצד הרופא המרדים, וביום הניתוח עצמו נדרש צום של 6 שעות.

כמו לקראת כל הליך כירורגי מספק הרופא שמבצע את הניתוח הנחיות ספציפיות לגבי נטילת תרופות (חלק מהן חובה להפסיק לקחת החל משבועיים לפני הניתוח) ודגש חשוב אחר הוא הפסקת עישון לקראת מתיחת הבטן (סיגריות פוגעות גם ביכולת ההתאוששות של הגוף ופוגמות בתהליך ההחלמה).

איזו צלקת נשארת אחרי ניתוחי מתיחת בטן?

החתך העיקרי שדרכו מבוצעת מתיחת בטן הינו חתך רוחבי, בחלק התחתון של הבטן. הכירורג הפלסטי ישתדל למקם אותו, במידת האפשר, מתחת לקו התחתונים, כך שהוא לא יבלוט לעין. בחלק מהמקרים מבוצע חתך נוסף, סביב הטבור – במרבית המקרים, ובפרט כשמדובר במנתח מיומן, עם הזמן גם הצלקת הזו הופכת בהירה ושטוחה כך שכל תשומת הלב ניתנת לבטן שהופכת למתוחה וזוכה לקימורים מחמיאים.

תופעות לוואי והחלמה

כמו בכל ניתוח פלסטי, גם אחרי מתיחה של הבטן ישנן תופעות לוואי והן אי נוחות מסוימת, כאבים קלים ונפיחות באזור. למרות זאת ההמלצה היא לנסות ללכת כבר ביום הניתוח, ובוודאי שלמחרת, וזאת כדי להבטיח החלמה מיטבית (כשבאופן טבעי נעזרים במשככי כאבים). המלצה נוספת היא להתהלך בתנוחה מעט כפופה במשך כשבוע, וזאת כדי למנוע מתיחה מיותרת של התפרים.

בימים הראשונים יש להשתמש בחבישה אלסטית או בבגד מיוחד כדי לחזק את תוצאות הניתוח. חזרה לשגרה כמעט מלאה (פרט לפעילות גופנית) אפשרית לאחר שבוע עד שבועיים.

מתי באות התוצאות לידי ביטוי?

לאחר תקופת ההחלמה כבר ניתן לראות שינוי של ממש בבטן, וכחודש מתום הניתוח האזור כולו זוכה למראה משופר במידה ניכרת. נדרשים עוד כחודשיים עד ארבעה כדי שמלוא השינוי יבוא לידי ביטוי – והבטן הופכת למתוחה, הדוקה ובעלת מראה צעיר ומושך. מומלץ בחום לשמור על תזונה נכונה ולהקפיד על אורח חיים בריא כדי לשמר את החזות החדשה והמחמיאה.

0 תגובות

השאירו תגובה

מעוניין להצטרף לדיון?
תרגיש חופשי להשתתף!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *