מה זה קוסמטיקה רפואית? כל מה שרציתם לדעת על טיפולי קוסמטיקה

לטפל במראה הפנים לאחר הירידה במשקל

יש!! ירדנו במשקל. אבל מה עושים כאשר יש ירידה משמעותית גם בנפח הפנים ופתאום המראה נראה לנו כחוש או מבוגר יותר? תהליך הרזייה מוצלח מלווה בירידת נפח רקמות השומן בגוף וגם בפנים. המראה החדש לא תמיד משדר רעננות אלא דווקא מראה "כחוש", ולעיתים אף מראה "מבוגר יותר". החומצה ההיאלורונית, הנמצאת באופן טבעי בגופינו וברקמת פנינו, מעניקה נפח ולחות לעור. כיום, ניתן לפסל את הפנים מחדש לאחר תהליך הרזייה  על מנת להשיג .ד"ר פרידמן מפרט לגבי החידוש בתחום:

מודל היופי השתנה עם השנים

אם לפני כעשור, הטרנד האופנתי היה להציג מראה הפנים רזות עד כדי חולי, היום מגמה זו כמעט ונעלמת כאשר נשמעת ביקורת קשה כנגד דוגמניות רזות מדי. במקומן תופסות את המסלול דוגמניות "מלאות יותר"  והמגמה היא דווקא להציג פנים וגוף מלאים יותר המשדרים חיוניות ובריאות. קווי פנים מעוגלים נתפסים כצעירים ובריאים יותר. במקביל לשינויים בתפישת אידאל היופי, חלה בשנים האחרונות גם עלייה במודעות למגפת ההשמנה ובעקבות כך מתגבשים טיפולים יעילים לטיפול בהשמנה כדוגמת ניתוחים בריאטרים, דיאטות מותאמות למטופל והקניית אורח חיים ספורטיבי.

שינויים משמעותיים במשקל הגוף ובאחוז השומן בו משליכים בצורה משמעותית גם על מראה הפנים. כאשר ישנו תהליך של הפחתה באחוז השומן בגוף הדבר ניכר בצורה משמעותית גם בנפח רקמת השומן בפנים, הנותנת נפח ותמיכה לפנים. זו הרקמה שמעניקה לעור מבנה, תמיכה ואלסטיות. בעקבות איבוד השומן התת-עורי, העור שהיה מתוח קודם לכן על הרקמה הופך להיות רפוי, ומראה הפנים הופך ל"כחוש" ו"נפול". הלחיים כבר אינן עגולות ומלאות ולעיתים יופיעו שקעים מתחת לעיניים. התחושה של מטופלים רבים היא ש"הפנים נפלו" ושאיבוד המשקל גרם לפנים שלהם להיראות מבוגרות יותר. במקביל, כחלק טבעי מתהליך ההזדקנות העור מאבד סיבי קולגן ואלסטין, כתוצאה מכך נוצרים קמטים ושקעים בעור הפנים. קמטים אלו מופיעים בצורה עמוקה בצדדי הפה ולצדי האף, מסביב לעניים, בלחיים שהתרוקנו ובחריצי המצח. "נתקלתי פעמים רבות בתופעות של הזדקנות מוקדמת של הפנים המתבטאת בהופעות קמטים רבים ואובדן נפח. התופעה ניכרת במיוחד בקרב מטופלים/ות שרזו במהירות ובצורה משמעותית" מספר ד"ר מוני פרידמן, מומחה בכירורגיה, העוסק רבות בנושא אסתטיקת הפנים ופיסול הפנים.

ניתן לטפל בשינויים אלו בצורה יעילה ובטוחה באמצעות הזרקת חומרי מילוי לשכבת הדרמיס  (השכבה התת עורית) במטרה למלא את הנפח החסר ולטשטש את הקמט. חומר המילוי מבוסס על חומצה היאלורונית הנמצאת באופן טבעי ברקמת הפנים. זו מזוהה על ידי העור כחומר טבעי, הסופח מים ומשלים את הנפח החסר בעור הפנים. תוצאות הטיפול ניכרות מייד, והתוצאה נשמרת לתקופה של שנה ויותר מיום ההזרקה. ההזרקה נעשית בעזרת מחט דקיקה ואינה כואבת כיוון שהאזור המוזרק מורדם מקומית בעזרת משחת אלחוש וכן בזכות חומר אלחוש הקיים בחומר המילוי עצמו.

העור שצנח מורם כתוצאה מהחזרת הנפח, וחלק מהקמטים נעלמים. החזרת הנפחים יכולה להיעשות גם במילוי והדגשת השפתיים, ביצירת קו לסת אחיד, עיצוב הסנטר ומילוי שקעים מתחת לעיניים. למעשה הליך זה קרוי "מתיחת פנים ללא ניתוח". הפנים חוזרות להיות מלאות, חיוניות, צעירות אך תווי הפנים נשארים טבעיים ומחמיאים. ד"ר פרידמן מוסיף כי "מצאו במחקרים שגם איכות העור משתפרת מעל האזורים מוזרקים, כחלק מאפקט ההרמה כמו גם עידוד הייצור הפנימי של קולגן כתגובה להזרקה. לכן החזרת נפח הפנים חשוב הן לטיפול בנפילה של הפנים והן לדחיית הצורך בניתוח מתיחת פנים".

בתום הליך ההזרקה ייתכנו שטפי דם או אדמומיות קלה אשר חולפים כעבור מספר ימים. וניתן לטשטש אותם באמצעות מייק-אפ. מלבד לכך, המטופלים יכולים להמשיך בסדר יומם השוטף באופן רגיל. על מנת לשמור על מראה חיוני מומלץ לחזור על התהליך עם הירידה בנפח. לרוב אין צורך לחדש את אותו נפח ראשוני שהוזרק שכן נמצא, כאמור, שמתבצעים תהליכי בניה של הרקמות הפנימיות עקב ההזרקות עצמן.

לתיאום פגישת ייעוץ אישית עם ד״ר פרידמן
מלאו פרטיכם ונחזור אליכם

אהבתם? שתפו את החברים