,

שיטות טיפול שונות להחלקה ומיצוק עור הפנים והצוואר

אחד התפקידים של העור הוא לשמש כשכבת הגנה לאיברים הפנימיים. לאורך השנים העור סופג פגיעות שונות – בגלל זיהום אוויר, חשיפה מצטברת לקרינת השמש, יובש, לחות ועוד. במיוחד נגרמים נזקים לעור הפנים ועור הצוואר, החשופים מטבעם.  מאחר שהם גם משפיעים במידה ניכרת על המראה החיצוני ועל הדימוי של רוב בני האדם בעיני עצמם, אלה גם האזורים שבהם נשאף לטפל.

הבשורות הטובות לכל אלה שמסתכלים במראה ולא אוהבים את מראה הגיל הנשקף מולם הוא שיש פתרון. למעשה מדובר בגישה הוליסטית המאגדת  מספר שיטות טיפול שתוצאתן שפור איכות העור, מיצוקו והחלקתו. בעמוד זה תוכלו לקרוא על הטיפולים האפשריים ולהבין איזו אופציה מתאימה לכם בדרך לשדרוג המראה והחיים. תהליך טיפול מילוי קמטים

הזרקת חומצה היאלרונית / בוטוקס

הטיפול הקל ביותר שמניב את השינוי המשמעותי ביותר הוא טיפול המשלב הזרקת חומצה היאלרונית וזריקות בוטוקס.

הבחירה בין שתי האופציות היא בהתאם למיקום וסוג הקמטים שרוצים להחליק. הבוטוקס מספק מענה אפקטיבי לקמטים שהם תוצאה של פעילות שרירית, ובעיקר סביב העיניים ובמצח. החומצה ההיאלרונית יעילה עבור קמטים סטטיים, כאלה שנוצרו עקב הפיכת עור הפנים לדק יותר עם השנים, ובזכות מגוון החומצות הרחב, ניתן לתת מענה מדוייק לקמטוטים זעירים כמו גם לקמטים עמוקים או אפילו לשקעים. לעיתים נבחר לשלב בין השיטות השונות, לצורך השגת מראה פנים וצואר רענן ומאוזן.

בכל אחד מהטיפולים מדובר בטיפול מהיר מאוד שנמשך כחצי שעה, תחת הרדמה מקומית ושהחזרה אחריו לשגרה היא למעשה מידית. תופעות הלוואי מועטות ולא משמעותיות, ומתפוגגות מעצמן תוך 24-72 שעות. התוצאות באות לידי ביטוי תוך מספר ימים – ומייצרות שינוי של ממש. 

מתיחת פנים בחוטים

החלקה ומיצוק עור הפנים והצוואר במקרים שבהם ישנו פער גדול יותר בין המצב ההתחלתי לבין המראה הרצוי כדאי לבצע באמצעות מתיחה בחוטים.

מתיחת פנים בחוטים מבטיחה תועלת משולשת:

 1. הרמת רקמות שצנחו – הרצועות שתומכות בעור הפנים מתרופפות עם השנים, וכתוצאה מכך מתרחשת צניחה של רקמות עור ונוצר מראה מבוגר ועייף. הרמת הרקמות באמצעות חוטים מיוחדים שמוזרקים לנקודות מדויקות מחזירה לפנים את חן הנעורים.
 2. מיצוק עור הפנים – ההזרקה גורמת לפגיעה (מבוקרת) בשכבת עור עמוקה, וכתוצאה מכך הגוף מגביר את קצב הייצור של הקולגן והאלסטין, שני חלבונים חשובים מאוד לתהליך יצירת רקמות. בזכות הכמות הגדולה יותר של אלסטין וקולגן בפנים, נוצרות רקמות חדשות ובאופן טבעי משתפרת מוצקות העור עם הטיפולים.
 3. החלקה של עור הפנים והצוואר – העור באזור הנמתח נראה מן הסתם חלק יותר.

כדאי לדעת שמתיחת הפנים בחוטים מספקת במידת הצורך פתרון כולל לכל האזורים הפנים, כולל הצוואר, קו הלסת, הלחיים, העפעפיים והגבות. לעיתים קרובות נשלב טיפול בחוטים לטפולים אחרים כמו חומצות היאלורוניות, אשר מאפשרות בו זמנית למלא חריצים ולהחזיר נפח שאבד עם הגיל.

בהתאם לסוגי החוטים ושטח הטיפול, כך קצב ההחלמה, ואי הנוחות מטיפול זה. לרוב תוך כ-4-5 ימים תוכלו לחזור לשגרה הרגילה, החוטים נמסים מעצמם וכעבור מספר שבועות כבר תוכלו לראות שינוי משמעותי. החסרון בטיפול בחוטים הנו משך יעילות מוגבל אשר הנו קצר יחסית בהשוואה להליך ניתוחי. 

מיצוק עור הפנים לגברים

אמנם תחום הרפואה האסתטית מתמקד לרוב בנשים, אך גברים רבים מבקשים להראות רעננים יותר ואף צעירים מגילם.האזורים הרווחים בטיפולי פנים אסתטיים בגברים

מסתבר שמיצוק עור הפנים והצוואר משפר במידה משמעותית את איכות החיים גם של גברים והחשש מפני הפגיעה בתדמית המאצ’ו אחרי טיפול כמו הזרקת בוטוקס או חומצה היאלרונית הולך ופוחת.

טיפול אסתטי לגברים חייב לקחת בחשבון 2 תופעות ייחודיות להם:

 • יכולת נמוכה (יחסית לנשים) להתמודד עם שטפי דם.
 • קושי לטשטש את תופעות הלוואי במשך הימים הראשונים אחרי הטיפול (נשים עושות זאת בדרך כלל באמצעות איפור מתאים).
 • עור עבה יותר אשר מגיב פחות טוב לטיפולים אסתטיים בהשוואה לנשים.
 • מבנה הפנים הגברי שונה מזה הנשי. החזרת נפח לרוב הנה אטרקטיבית בנשים, אך צריכה להיות מינימאלית בגברים.

מסיבות אלה, לרוב הטיפול בגברים יהיה עדין יותר, במטרה להבטיח זמן החלמה קצר ולשמר את טבעיות הפנים.  בדרך כלל השינויים המבוקשים הם פחות משמעותיים וזאת על-מנת לא לפגוע בטבעיות המראה אלא “רק” לרענן אותו. כדאי לדעת שאצל הגברים שמתגברים על הרתיעה הראשונית ועוברים את הטיפול אצל מומחה לרפואה אסתטית נרשמת כמעט תמיד שביעות רצון גבוהה במיוחד.

אולי יעניין אותך:

1 תגובה
 1. הצוות של דוקטור מוני פרידמן
  הצוות של דוקטור מוני פרידמן says:

  ד"ר מוני פרידמן עוסק ברפואה אסתטית המשלבת טיפולים מתקדמים. להצערת הפנים, מילוי שקעים, ופיסול הפנים. ד"ר פרידמן משלב טיפולים בבוטוליניום, חומרי מילוי, חוטים פנימיים, טיפולי לייזר ופילינגים, למידע נוסף צרו קשר

תגובות סגורות