רפואה אסתטית

הרפואה האסתטית משתכללת עוד ועוד, ומציעה דרכים רבות לשיפור המראה וההרגשה. במקרים רבים ניתן לשנות את החיים גם ללא ניתוח, בזכות הליכים מתקדמים, טכנולוגיות חדשניות וחומרים איכותיים. כדי להפיק מקסימום תועלת מהטיפולים האסתטיים השונים הקיימים כיום, מומלץ להפקיד אותם בידיים מיומנות. רק כירורג מנוסה יודע להתאים את ההליך האופטימלי, לבצע אותו באופן מדויק ולא פחות חשוב, בטוח.

בעמוד זה תוכלו לקרוא מהם היתרונות של טיפולים ללא ניתוח ולמצוא מידע אודות ההליכים הנפוצים ביותר – המסת שומן, הצערת פנים ומניעת הזעת יתר.

היתרונות של טיפולים אסתטיים ללא ניתוח

כשמדברים על רפואה אסתטית, בדרך כלל האסוציאציה הראשונה היא ניתוח. אמנם ישנם שינויים שניתן ליצור רק באמצעות הליך כירורגי – למשל הגדלת חזה או הסרת רקמות עור עודפות באזור כזה או אחר – אבל ישנם גם רצונות רבים שאפשר לממש גם בלי ניתוח.

במקרים אלה הרווח כפול: גם שיפור המראה החיצוני וגם אפשרות ליהנות מכל היתרונות של טיפול שלא כרוך בניתוח.

  • מינימום פגיעה בשגרה – כך למשל ניתן לעבור טיפול להצערת פנים תוך כחצי שעה ומיד לאחר מכן לחזור לשגרה מלאה.
  • מינימום כאבים ותופעות לוואי – הטיפולים האסתטיים המתקדמים מתאפיינים בכך שהם קלים ובחלק מהמקרים אפילו לא מורגשים (פרט להשפעה המבורכת שלהם, כמובן).
  • מינימום סיכון – הליכים כירורגיים כרוכים בסיכון מסוים ובמיוחד כשהם מתבצעים תחת הרדמה מלאה. הציוד המשוכלל שמשמש לטיפול בהזעת יתר או המסת שומן, למשל, מבטיח מינימום סיבוכים וסיכונים, ובמיוחד אם מי שמבצע את הטיפול הוא רופא מוסמך ומיומן.
  • תוצאות מהירות – רפואה אסתטית משפיעה תוך זמן קצר מאוד על חיי המטופלים, ובאופן משמעותי מאוד.

המסת שומן בחום

רפואה אסתטית מיועדת גם לצעירים ואפילו לספורטאים שהמראה שלהם מרשים – אבל בכל זאת יש משהו שמציק להם. מצבורי שומן נקודתיים שלא נעלמים גם כשמקפידים על תזונה נכונה ועל פעילות גופנית משמעותית הם דוגמה טובה לכך. הדרך האפקטיבית ביותר לטפל בבעיה היא באמצעות   Sculpsureמכשיר מהפכני שמיטיב לנצל את יתרונות הלייזר.

ה -Sculpsure קיבל את כל האישורים של גופי הבריאות בארה"ב ובאירופה, וכשמי שמפעיל אותו הוא רופא בקיא ומנוסה אפשר לעבור את הטיפול בראש שקט לגמרי. בחלק מהמקרים כדאי להגיע ל-2 או 3 מפגשים, עם מרווח של כחודש ביניהם, ויש גם מצבים שבהם טיפול אחד ממוקד שנמשך כחצי שעה בלבד כבר מייצר את התוצאה הרצויה.

עוד כדאי לדעת שבמקביל לפעולת החימום של השומן מתחת לעור, כך שהוא נמס (ולאחר מכן מסולק מהגוף באופן טבעי), ישנה פעולת קירור של העור עצמו – כדי להבטיח מינימום תחושות לא נעימות ותופעות לוואי. על-פי מחקרים שונים כמות השומן המופחתת בזכות ה-Sculpsure היא כ-25% בממוצע, ובזכות אופי הפעולה השינוי נשמר לצמיתות (כשמקפידים על אורח חיים בריא).

מניעת הזעת יתר

הזעת יתר בבתי השחי היא תופעה נפוצה למדי שפוגעת בכל שכבות האוכלוסייה – נשים וגברים, צעירים ומבוגרים. גם בתחום זה יש מכשיר חדשני שמחולל פלאיםMira Dry. המכשיר, שקיבל את אישור ה-FDA, מפחית את ההזעה והריח מבית השחי בכ-80%. כידוע ההזעה בבתי השחי היא זו שמתאפיינת במקרים רבים בריח לא נעים. הסיבה לכך היא שבבתי השחי ישנן בלוטות זיעה אפוקריניות. בלוטות אלה, שפועלות בעיקר במצבים של מתח ולחץ, מפרישות גם שומנים וחלבונים (בניגוד למים עם מלח שמופרשים מבלוטות הזיעה באזורים אחרים בגוף). כתוצאה מכך הופכים בתי השחי למקומות אטרקטיביים מאוד לחיידקים, והשלב הבא הוא ריח רע.

מכשיר ה -Mira Dry ממיס חלק משמעותי מבלוטות הזיעה האפוקריניות, באמצעות גלים אלקטרו-מגנטיים שמייצרים אנרגיית חום. במקביל לגלים הנ"ל המכשיר גם מצנן את בית השחי, כך שהטיפול לא מכאיב. הטיפול גם לא פוגע ביכולת של הגוף לצנן את עצמו בזכות המספר הרב של בלוטות הזיעה האקריניות שפזורות במקומות אחרים (וכאמור מפרישות נוזל נטול ריח). בלוטות אפוקריניות לא צומחות מחדש, ולכן השינוי – שמושג לאחר מפגש של כשעה – הוא לצמיתות

פיסול והצערת פנים

רפואה אסתטית עוסקת בהצערת פנים, ואולי המונח הנכון יותר הוא דווקא פיסול פנים – שכן מדובר בהליכים שמתאימים גם לאנשים צעירים יחסית שרוצים להקדים תרופה למכה ולעצב את האיבר המרכזי בדיוק כפי שתמיד חלמו עליו.

הבסיס של הצערת ופיסול הפנים הוא הזרקת חומרי מילוי. האופציה הנפוצה ביותר הוא חומצה היאלרונית אבל יש עוד אפשרויות ובהן למשל רדיאס – חומר המבוסס על סידן שמאפשר ליצור קו לסת בעל נוכחות מרשימה ומדמה עצם. את החומצה ההיאלרונית ניתן להזריק ללחיים שקועות וכך להחזיר להן נפח שאבד, וגם לאזורים סביב הפה בקווי המריונטה והשפתיים שסובלים מקמטוטים. סוג אחר של הזרקה הוא של בוטוקס. חומר זה גורם להפחתת פעילות יתרה של שרירי ההבעה בפנים וכתוצאה מכך לטשטוש ואף להעלמת קמטים.

טיפול זה מחייב היכרות מצוינת עם האנטומיה של הפנים, כדי להזריק את החומר הנכון לנקודות המדויקות ובמינונים האופטימליים. בהתאם גם הזרקות, פעולות שלכאורה הן "רק" טכניות, כדאי להפקיד בידיים מנוסות של רופא בעל ניסיון והבנה מעמיקה ברפואה אסתטית.

אולי יעניין אותך גם