חומצה היאלורונית

החל מגיל מסוים, מתרחשות ברחבי הפנים שלנו תופעות בלתי נמנעות: מצד אחד צצים קמטים (בגלל שהעור הופך דק יותר) ומצד שני מופיעים שקעים (עקב ההידלדלות של שכבת השומן שמתחת לעור), ובסך הכל קווי המתאר מיטשטשים ואנחנו נראים עייפים ולא באמת נוכחים. בנוסף יש ירידה ברמת הלחות של עור הפנים (כי הגוף מייצר פחות חומצה היאלרונית), והתוצאה: גם החיוניות מתחילה להיעלם.

באופן טבעי אנחנו מבקשות לחזור להיראות רעננות וקורנות יותר ובעצם צעירות יותר. במקביל יש גם רצון לשמור על המבע הייחודי שמביא לידי ביטוי את כל מה שעברנו ואת כל החוויות שצברנו. מי שמאפשרת לנו לסמן V על שתי המטרות היא החומצה ההיאלרונית ובעמוד זה תמצאו תשובות לכל השאלות הרלוונטיות לגבי הטיפול הפשוט והאפקטיבי עד מאוד.

מה זה בעצם חומצה היאלרונית?

החומצה ההיאלרונית היא מולקולה שמיוצרת על-ידי הגוף שלנו ויש לה תכונה חשובה מאוד: היא יודעת להתחבר למולקולות של מים וכך לייצר נפח משמעותי. בפנים שלנו התפקיד שלה הוא לאגור לחות, להזין את העור ולשמור עליו גמיש, מלא חיים ומרשים.

ההשפעה המיטיבה של המולקולה התבלטה בעקבות מחקר שנערך בכפר יפני קטן שתושביו המבוגרים נהנו מחזות צעירה במיוחד. המסקנה של החוקרים הייתה שהפנים נשמרו חלקות בזכות תזונה שהתבססה על טופו וסויה – מאכלים שיש בהם מרכיב אשר מעודד את ייצור החומצה ההיאלרונית.

הבעיה היא שעם השנים אצל רובנו הכמות של החומצה ההיאלרונית שהגוף מייצר הולכת ופוחתת. מאחר שאנחנו כבר מכירים את המולקולה ואת אופן התנהגותה, אפשר לייצר פתרון יעיל לבעיה – הזרקת חומצה היאלרונית.

אילו שינויים אפשר ליצור עם החומצה ההיאלרונית?

הזרקת חומצה היאלרונית מספקת מענה טוב מאוד לתופעות לא רצויות רבות שמתרחשות בפנים. בפרט ניתן בטיפול זה להשיג:

  1. החזרת הנפח ללחיים שקועות
  2. החלקת קמטוטים בין השפה לאף
  3. טשטוש קמטי המריונטה (קמטים שעלולים להיות עמוקים יחסית בין צידי הפה לסנטר)
  4. עיצוב קו לסת בעל נוכחות מרשימה יותר
  5. מילוי שקעים מתחת לעיניים והעלמת העיגולים הכהים שנוצרים באזור מרזב הדמעות
  6. עיצוב אף בלי ניתוח
  7. מילוי שקעים ברקות, ועוד….

איך יודעים שהזריקה כוללת חומצה היאלרונית איכותית?

כדי לשפר את המראה בהתאם למטרות הספציפיות שלכם ולממש את הפוטנציאל של החומצה ההיאלרונית, חשוב לוודא שלכל מקום בפנים מוזרק החומר המתאים ושהוא איכותי. 

באופן טבעי ישנן חברות רבות שמייצרות חומצה היאלרונית, ולא כולן באותה רמה. בין המותגים המובילים: סטילאז’ (Stylage), ג’ובידרם (Juvederm), רבנס (Revanesse), תאוסיאל (Teosyal) ורסטילן (Restylane).

הגעה לרופא בעל ניסיון ומוניטין אשר זוכה להמלצות בזכות התוצאות והחומצה , מאפשרת לעבור את הטיפול בראש שקט. מרופאים פחות מקצועיים אשר מציעים חומרים עלומים ובמחיר נמוך מדי  לעומת זאת ,כדאי להיזהרבכל מקרה תמיד תוכלו לשאול את הרופא המטפל עם איזו חומצה היאלרונית הוא עובד (ואפילו לבקש לראות את האריזה לפני ההזרקה – אנשי מקצוע רציניים ישמחו להציג אותה בפניכן) ולהתרשם בעצמכן מטיב החברה שמייצרת אותה.

מי מוסמך להזריק חומצה היאלרונית?

על-פי החוק רק רופא רשאי לבצע הזרקת חומצה היאלרונית לפנים.

מומלץ בחום לא להפקיד את הפנים שלכן בידיים של כל רופא טלט לבדוק ולהתרשם. הטיפול אמנם נתפש כפשוט יחסית, והוא באמת כזה – אבל תוצאות יפות באמת מושגות רק עם רופא בעל ניסיון שיודע בדיוק איזה סוג של חומצה היאלרונית מתאים לכל אזור, מבין מהו המינון הנכון לכל מטופלת (או מטופל, יש לא מעט גברים שמצעירים את עור הפנים בדרך זו) ובעיקר אמון על תכנון מקיף ומדויק שמבטיח מענה הוליסטי לכל התופעות שמתרחשות החל מגיל מסוים.

היתרונות של הזרקת חומצה היאלרונית

על-פי החוק רק רופא רשאי לבצע הזרקת חומצה היאלרונית לפנים.

מומלץ בחום לא להפקיד את הפנים שלכן בידיים של כל רופא טלט לבדוק ולהתרשם. הטיפול אמנם נתפש כפשוט יחסית, והוא באמת כזה – אבל תוצאות יפות באמת מושגות רק עם רופא בעל ניסיון שיודע בדיוק איזה סוג של חומצה היאלרונית מתאים לכל אזור, מבין מהו המינון הנכון לכל מטופלת (או מטופל, יש לא מעט גברים שמצעירים את עור הפנים בדרך זו) ובעיקר אמון על תכנון מקיף ומדויק שמבטיח מענה הוליסטי לכל התופעות שמתרחשות החל מגיל מסוים.

באיזה גיל כדאי לעבור טיפול בחומצה היאלרונית?

טווח הגילאים של הנשים שעוברות טיפול בחומצה היאלרונית (וגם הגברים) רחב למדי. בדרך כלל מדובר על בנות ובני 30-35 עד 50-55, אבל באופן עקרוני השאלה הנכונה היא לא מה הגיל שלך אלא מה מידת שביעות הרצון מהפנים. אם גם אצלך יש קמטים מיותרים, אזורים שהפכו שקועים, קווי מתאר לא ברורים וחזות עייפה באופן כללי, זריקת חומצה היאלרונית היא פתרון מתאים.

ההכנות לקראת הטיפול

אין צורך בהכנה מיוחדת לקראת הזרקת חומצה היאלרונית. הדגש היחיד הוא להפסיק להשתמש החל מ-10 ימים עד שבועיים לפני הטיפול בתרופות ותוספים שמדללים את הדם (אספירין, קומדין, גינקו בילובה, זרעי אשכוליות ועוד). לפני ההזרקה עצמה תתבצע שטיפה של הפנים במים ובסבון.

מה קורה אחרי שמקבלים זריקת חומצה היאלרונית?

תופעות הלוואי העיקריות הן אדמומיות ונפיחות קלה. האדמומיות נעלמת תוך 24 שעות והנפיחות חולפת גם היא כעבור יומיים. כמו כן ייתכן שיופיעו שטפי דם ואותם אפשר לטשטש עם איפור מתאים. השינוי מושג למעשה באופן מידי ואת התוצאות תוכלו לראות בבירור כעבור כשבוע.

סיבוכים אפשריים הם זיהום ונמק בעור. הסיכוי להתרחשותם מזערי. במקרה של תוצאה לא מחמיאה אפשר כאמור לתקן בעזרת היאלרונידאז. האימפקט של החומצה ההיאלרונית נשמר למשך כשנה, ולאחר מכן ניתן לחדש את הטיפול הכאמור פשוט למדי.

לסיכום

הזרקת חומצה היאלרונית היא דרך טובה מאוד להחזיר לפנים את החיוניות תוך כדי שימור המראה הטבעי. הטיפול פשוט, נטול כאב ולא פוגע בשגרה. אם מקפידים לעבור אותו אצל רופא בעל ניסיון באסתטיקה התוצאות מרשימות .

אולי יעניין אותך:

לתיאום פגישת ייעוץ אישית עם ד״ר פרידמן
מלאו פרטיכם ונחזור אליכם

אהבתם? שתפו את החברים