המסת שומן בחום מול הקפאת שומן – מה עדיף?

שומן שנשאר באזור מסוים בגוף גם כשהאדם מקפיד על תזונה נכונה ומאוזנת יוצר תסכול רב. כשגם עם שגרת פעילות גופנית מתאימה אותו מצבור שומן מקומי לא נעלם, התסכול גובר. ישנם לא מעט מקרים שבהם תחושת הכישלון אף גורמת להרמת ידיים ולהפסקת השמירה על אורח חיים בריא. הסיבה לכך שאותו שומן מסרב להיעלם היא לרוב גנטית, ולכן נדרשת גישה שונה כדי לסלקו. אופציה אחת היא המסה בחום, אופציה שנייה היא הקפאת שומן, ובעמוד זה תמצאו השוואה מקיפה בין שתיהן כדי לדעת מה הדרך המומלצת עבורכם ליצור את המראה החטוב המבוקש.

משך הטיפול והפגיעה בשגרת היומיום

המסת שומן בחום אורכת 25 דקות. טיפול הקפאת שומן נמשך כשעה. שתי השיטות אינן פולשניות ולא מצריכות הרדמה אלא רק אלחוש מקומי, כך שבאופן עקרוני ניתן לחזור לשגרת החיים הרגילה מיד בסוף הטיפול. יחד עם זאת חשוב לקחת בחשבון שבחלק מהמקרים ייתכנו תופעות לוואי מעט יותר משמעותיות בעקבות ההקפאה של השומן – חוסר תחושה באזור המטופל ואפילו כאב, שעלולים להגביל את המטופלים במידה מסוימת. לאחר המסת שומן בחום תופעת הלוואי העיקרית היא רגישות של העור באזור שבו היה השומן המיותר.

התחושות במהלך הטיפול

את המסת השומן בחום כמעט ולא מרגישים. האזור כאמור מאולחש, ובנוסף המכשיר שבאמצעותו מתבצע החימום כולל גם ידית לצינון העור כך שהמטופלים יכולים לשכב בנינוחות. לעתים ישנה תחושת עקצוץ קלה בחלק מזמן הטיפול.

הקפאת שומן מעוררת בדקות הראשונות אי נוחות מובנת (אם כי לא מסוכנת כמובן – הטמפרטורות הנמוכות מאוד מחייבות אמנם הסתגלות, אולם הן פוגעות רק בתאי שומן ולא בתאי עור, תאי שריר, עצב וכו'). כמו כן נדרש בסוף טיפול הקפאת שומן עיסוי כדי "להפשיר" את האזור שהוקפא ולעורר אותו מחדש. העיסוי עלול להיות לא נעים ואף מכאיב במידה מסוימת.

אחוזי הצלחה

לפי מחקרים קליניים שונים, רוב מכריע של המטופלים שעוברים המסת שומן בחום מדווחים על שביעות רצון משמעותית מתוצאות התהליך. גם להקפאת השומן הצלחות רבות, אבל יש גם מקרים שבהם נרשמת דווקא עלייה בהיקף השומן באזור שבו התמקד הטיפול. כמו כן ישנם אנשים שתאי השומן אצלם לא מגיבים להקפאה כך שהבעיה לא נפתרת.

לתיאום פגישת ייעוץ אישית עם ד״ר פרידמן
מלאו פרטיכם ונחזור אליכם

אזורים שבהם ניתן לטפל

המסת שומן בחום מתבצעת בבטן, בגב, בסנטר וגם באזורים אחרים. גם הקפאת שומן עשויה להיות יעילה באזורים שונים בגוף. עפ"י מחקרים קליניים, המסת השומן באמצעות אנרגיית הלייזר הממוקדת מובילה לירידה של כ-25% בכמות תאי השומן באזור הרלוונטי. עוד כדאי לדעת שתאים אלה לא צומחים מחדש, כך שהמראה החדש והמחמיא יותר נשמר לצמיתות – כדאי כמובן לשמור גם על אורח חיים בריא כדי למנוע הצטברות שומן במקומות אחרים בגוף.

על מה חשוב להקפיד כדי להפיק מקסימום תועלת?

בשני סוגי הטיפולים חשובה מאוד זהות הרופא שמבצע את ההמסה או ההקפאה. רק כירורג מנוסה ומוסמך שצבר ניסיון בשיטות חדשניות אלה יכול להבטיח, וגם לקיים, מקסימום שינוי לטובה וכמובן גם שימוש בטיחותי לחלוטין במכשירים המתקדמים. לצורך המסת שומן בחום מומלץ להשתמש במכשיר המשוכלל ביותר הקיים כיום, ה- SculpSure.

אהבתם? שתפו את החברים

אולי יעניין אותך גם

טכנולוגיות ומכשירים מתקדמים להמסת שומן

כשחושבים על עודפי שומן האסוציאציה הראשונה היא אורח חיים לא בריא ובפרט תזונה לא נכונה – אבל יש לא מעט נשים וגברים שמקפידים על תפריט מאוזן ואפילו מבצעים פעילות גופנית, ובכל זאת לא מצליחים להיפטר ממצבורי שומן נקודתיים מתסכלים…

מי זה MIRADRY

הזעת יתר אמנם לא מוגדרת כמחלה, ולא גורמת לפגיעה פיזית, אבל גם כך מדובר בתופעה שמחבלת במידה משמעותית בשגרת היומיום. אנשים שסובלים מהזעה מרובה נוטים במקרים רבים להימנע מאינטראקציות חברתיות עקב המבוכה שנגרמת להם כשהם מטפטפים, וגם בסיטואציה אינטימית עלולה להיגרם עוגמת נפש עקב הזיעה העודפת.

המסת שומן בחום לעומת הקפאת שומן, מה עדיף?

שומן שנשאר באזור מסוים בגוף גם כשהאדם מקפיד על תזונה נכונה ומאוזנת יוצר תסכול רב. כשגם עם שגרת פעילות גופנית מתאימה אותו מצבור שומן מקומי לא נעלם, התסכול גובר. ישנם לא מעט מקרים שבהם תחושת הכישלון אף גורמת להרמת ידיים ולהפסקת השמירה על אורח חיים בריא.