שקעים מתחת לעיניים

שקעים מתחת לעיניים הם תופעה נפוצה, אבל במקרה הזה צרת רבים אינה חצי נחמה וגם לא רבע נחמה – המראה העייף, העצוב ואפילו הזקן פוגעים במידה ניכרת בדימוי העצמי ומייצרים עוגמת נפש בכל פעם שהאדם מתבונן במראה (וגם כמובן כשהוא בוחן את עצמו על סמך האופן שבו הוא משתקף בעיני הסובבים אותו). מצד אחד מדובר בתופעה בלתי נמנעת כמעט החל מגיל מסוים, אבל מצד שני ניתן לטפל בה, יחסית בקלות ובעיקר ביעילות רבה, כך שאין שום צורך לסבול מהשקעים.

בעמוד זה תמצאו מידע מפורט על הגורמים להיווצרות השקעים ודרכי הטיפול המומלצות, כך שתוכלו לדעת כיצד להשיב לעצמכם את המראה הצעיר והחיוני.

מדוע נוצרים שקעים מתחת לעיניים?

שקעים מתחת לעיניים הם תוצאה של מספר תהליכים טבעיים בפנים:

א. הידלדלות של רקמת השומן באזור

ב. הפיכת העור לדק יותר ויותר עם הזמן (בהקשר זה כדאי לדעת שגם בגילאים צעירים העור באזור זה דק יחסית)

ג. נסיגה של עצמות הלחיים

ד. התרופפות של שרירים שונים בפנים

חשיפה לא מבוקרת לשמש, ירידה חדה מדי במשקל ושינויים הורמונליים מאיצים את התהליכים הנ”ל. התוצאה היא העמקה משמעותית של השקע הטבעי – שנקרא גם “מרזב הדמעות” או “שוקת הדמעות” – וגם כתמים כהים לא מחמיאים. כתמים אלה מופיעים בגלל שהעור כל כך דק עד שהוא כמעט שקוף, דבר שמבליט את כלי הדם שמתחתיו שהם אלה שמייצרים את הגוון הכהה.

איזה חומר אידיאלי למילוי שקעים מתחת לעיניים?

תהליך טיפול מילוי קמטיםהחומר הטוב ביותר עבור מילוי שקעים מתחת לעיניים הוא חומצה היאלרונית.

זהו חומר שמיוצר על-ידי הגוף שלנו באופן טבעי, אבל הכמות שלו הולכת ופוחתת עם השנים. הזרקתו אל מרזב הדמעות, כלומר השקע שמתחת לעין, משפרת את האסתטיות של האזור באופן משמעותי – בזכות הספיגה הטובה מאוד שלו בפנים, האפשרות לבחור את מידת הצמיגיות האופטימלית של הג’ל וההשפעה המידית שלו.

בנוסף להעלמת הכתמים הכהים מתחת לעיניים, הזרקה מדויקת ע”י רופא מומחה מנוסה ומיומן משדרגת גם את המראה של עצמות הלחיים ועוד רווח הוא שיפור מרקם העור באזור. רווח זה מושג בזכות הגברת קצב הייצור של הקולגן והאלסטין בפנים אחרי שהוזרקה החומצה ההיאלרונית.

כיצד מתבצע הטיפול?

הטיפול דורש ידע אנטומי ומיומנות מאחר ולרוב משתמשים בקנולה להחדרת החומצה בכדי למנוע שטפי דם.

סיבה נוספת לפופולריות הרבה של טיפול בשקעים מתחת לעיניים בעזרת חומצה היאלרונית היא העובדה שמדובר בטיפול קל ומהיר. ההזרקה עצמה אורכת 10-15 דקות ולאחריה ניתן למעשה לחזור לשגרה מלאה – תופעות הלוואי היחידות הן אדמומיות מסוימת ונפיחות קלה, שנעלמות מעצמן תוך מספר שעות עד יום או יומיים, ובכל מקרה ניתן לטשטשן באמצעות איפור מתאים.

עוד כדאי לדעת שהטיפול מתבצע באלחוש מקומי, כך שגם אין כאב. חשוב להגיע למרפאה מקצועית שמקפידה על שימוש בחומצה היאלרונית איכותית של יצרנים מוכרים ושקיבלה את כל האישורים הנדרשים.

מתי ניתן להבחין בשינוי?

מילוי השקע בעזרת חומצה היאלרונית הוא כאמור מידי, כך שכבר תוך מספר ימים ניתן לראות שינוי משמעותי לטובה. אחרי טיפול בשקעים מתחת לעיניים תוצאה נוספת היא מרקם עור חלק יותר ומוצק יותר באזור, ואת השיפור הזה תוכלו לראות כעבור כחודש-חודשיים, אחרי שהייצור המוגבר של הקולגן והאלסטין יניב פירות. החומר עצמו נספג בפנים בהדרגה ומחזיק מעמד מספר חודשים עד שנה – לאחר מכן ניתן לשוב ולעבור את הטיפול כאמור קל ומהיר, וליהנות מחדש ממראה רענן ובריא.


חוות דעת 

דנה מאירי

כמי שטופלה על ידי ד"ר פרידמן במגוון טיפולים אין בפי מילים לשבח את המנתח ובהחלט מקצוען והיחס האנושי ועם זאת צנוע ונגיש אל כולם. תודה לך.

    

ניר ק.

לד" מוני פרידמן והצוות

אני רוצה להודות על הטיפול המסור, המקצועי, האיכותי, ועל כל התהליך שעברתי במרפאתך בטיפול ה MIRA DRY. אין ספק שמעל לטיפול עצמו שהיה מוצלח ואני נהנה מתוצואותיו יום יום, נתתם הרגשה של בית עם המון אכפתיות גם לאחר שהטיפול הסתיים.

שוב תודה רבה, ניר ק. עוד לקוחה מרוצה.