הזעת יתר בבית השחי

בתי השחי, כלומר האזורים שמתחת לכתפיים ושבין הידיים לגו, מכילים מספר רב במיוחד של בלוטות זיעה. בפרט יש בכל בית שחי, החל מגיל ההתבגרות, כמות גדולה של בלוטות אפוקריניות, ובנוסף בתי שחי הינם מקומות גידול אידיאליים לחיידקים בגלל שהם מהווים חלל חם ולח – ועל כן הזעת יתר בבית השחי עלולה לגרום למבוכה עזה, קושי לקחת חלק באינטראקציות חברתיות ולעתים גם הימנעות ממצבים אינטימיים. בעמוד זה תמצאו מידע מפורטת אודות בעיה זו וכן דרכים לפתרונה – כך שתוכלו ליהנות מחיים עם איכות מקסימלית.

מהם המאפיינים הייחודיים של בלוטות הזיעה בבית השחי?

הזעת יתר היא תופעה שעלולה לבוא לידי ביטוי בכמויות גדולות מהרגיל של זיעה במספר אזורים בגוף, ובהם הפנים, כפות הידיים, כפות הרגליים, המפשעות, הגב ועוד. בית השחי הוא כאמור אזור שמועד במיוחד לפורענות – והסיבה העיקרית לכך היא שבלוטות הזיעה שיש בו, בריכוז גבוה מאוד, הן בלוטות זיעה אפוקריניות.

בהקשר זה כדאי לדעת שבגוף האדם שני סוגי בלוטות זיעה – אקריניות ואפוקריניות. בלוטות הזיעה האקריניות נמצאות בכל רחבי העור (לפרט לאיבר המין ולשפתיים) ובפרט בכפות הידיים ובגב העליון. בלוטות אלה מסלקות פלסות מהגוף וכן מצננות את הגוף ושומרות על טמפרטורה קבועה. הבלוטות האפוקריניות, לעומת זאת, מרוכזות בעיקר בבתי השחי (וגם במפשעות), הן גדולות יותר, מתחילות להתפתח בגיל ההתבגרות (ועל כן הזעת יתר בבית השחי מאפיינת בעיקר בני ובנות 16 ומעלה) – ומה שבעיקר חשוב להבין לגבי סוג זה של בלוטות זיעה הוא שהן מפרישות נוזל כהה וצמיגי יותר מזיעה "רגילה". מאחר שבית השחי הוא גם בית גידול אופטימלי עבור חיידקים, השילוב בין אותם חיידקים לבין כמויות הזיעה הרבות עלול לגרום לא "רק" לרטיבות, שלכשעצמה מייצרת מבוכה רבה, אלא גם לריח רע.

מהם הגורמים להזעה מרובה בבית השחי?

פעילות נרחבת מדי של בלוטות זיעה בבתי השחי עלולה להיות תוצאה ממתח נפשי או חרדה – מצבים שגורמים למערכת העצבים הסימפתטית (אותה מערכת שמובילה לתגובה ביחס לאלמנט שנתפש כמאיים, בין אם בריחה ממנו ובין אם מלחמה בו) לפעול בעוצמה רבה ולהפריש יותר זיעה (בנוסף לשינויים פיזיים אחרים).

גורמים אפשריים נפוצים נוספים של הזעת יתר בבתי השחי הם עודף משקל, אלכוהול, עישון, תרופות מסוימות וגם פעילות יתר של בלוטת התריס. חשוב להבחין בין מצב שבו האדם מדיף כמויות גדולות מאוד של זיעה גם כשלא מאוד חם ולח או כשהוא לא בעיצומה של פעילות ספורטיבית אינטנסיבית, לבין תגובה טבעית לטמפרטורות גבוהות, לחות גבוהה או צורך לקרר גוף שנמצא במאמץ משמעותי.

מהו הטיפול הטוב ביותר בהזעת יתר בבית השחי?

חשוב להבין כי אין שום צורך לסבול מההשלכות השליליות הרבות של הזעת יתר בבית השחי – ניתן לפתור בעיה זו, בפשטות יחסית, לטווח הארוך וללא כל כאב או תופעות לוואי משמעותיות. הטיפול היעיל בהזעה המרובה מאזור זה בגוף מתבצע באמצעות מכשיר מתקדם שנקרא מירה דריי (miraDry). מכשיר זה משגר גלים אלקטרו-מגנטיים אל בלוטות הזיעה האפוקריניות שבבתי השחי, ובזכות אנרגיית החום של הגלים מומסות אותן בלוטות שגורמות להזעת היתר. לפי מחקרים שונים, מושגת הפחתה של 80% (!) בכמות הזיעה המיותרת, ומאחר שהטיפול לא משפיע על בלוטות הזיעה האקריניות, הגוף ממשיך לצנן את עצמו ביעילות כך שהטיפול בטוח לחלוטין. גוף האדם לא מצמיח בלוטות זיעה אפוקריניות חדשות במקום אלא שהומסו, ובהתאם השיפור הדרמטי באיכות החיים הוא למעשה לצמיתות.

הזעת יתר – מתי כדאי לטפל

כולנו מזיעים, ואפילו לא מעט – ובמיוחד בקיץ הישראלי החם והלח עד מאוד – אבל ישנם בני אדם שהגוף שלהם מדיף כמויות גדולות במיוחד של זיעה. תופעה זו נקראת הזעת יתר, ועפ"י הערכות שונות היא מאפיינת בין אחוז אחד ל-3% מהאוכלוסייה כשבמקרים רבים האדם סובל מההשלכות הבעייתיות של ההזעה המוגברת מבלי לדעת שמדובר בתופעה חריגה ושניתן לפתור אותה.

חשוב להדגיש כי עודפי הזיעה לכשעצמם לא מוגדרים כבעיה רפואית והם לא פוגעים בבריאות האדם שסובל מהזעת יתר. יחד עם זאת למצב שבו כמויות גדולות של זיעה זורמות באזורים שונים של הגוף גם כשאין בכך צורך פיזיולוגי יש בהחלט השפעה שלילית על איכות החיים – ובמקרים אלה כדאי לטפל בבעיה.

איך תדעו אם גם אתם סובלים מהזעת יתר?

לכאורה אדם שנוטפת ממנו זיעה בכמות מרובה גם כשהוא לא בעיצומה של פעילות גופנית אינטנסיבית וגם כשלא חם במיוחד מודע היטב לקיומה של הזעת היתר. מי שנאלץ להחליף בגדים בתדירות גבוהה מאוד, להתקלח כמה וכמה פעמים ביום ולעתים אף מוותר על פעילויות חברתיות עקב החשש שהזיעה שצצה בפנים, בקרקפת, בבתי השחי, בכפות הידיים, בכפות הרגליים, בגב, במפשעות ובעוד אזורים בגוף תגרום למבוכה משמעותית – מבין מן הסתם כי הזיעה פוגעת באיכות החיים שלו. יחד עם זאת כדאי לדעת שמחקר שנערך בארה"ב גילה כי רק כשליש מהסובלים מכל התופעות הנ"ל אכן פונים לטיפול רפואי בבעיה. בחלק מהמקרים המבוכה מעצם העיסוק בהזעת היתר מונעת הגעה לרופא שמצויד בידע ובכלים שמנטרלים את התופעה המתסכלת, ובמקרים אחרים זהו חוסר מודעות לקיומם של פתרונות אפקטיביים להזעה מרובה שגורם לאנשים להמשיך ולסבול.

באילו מקרים כדאי להגיע לרופא מומחה בתחום?

כאמור הזעת יתר אינה בעיה רפואית, אבל בכל מצב שבו ישנה פגיעה משמעותית באיכות החיים כדאי להגיע לרופא מומחה לטיפול בהזעה מרובה. אם גם אתם מחליפים חולצות ושאר בגדים לעתים קרובות, מתמלאים מבוכה בסיטואציות חברתיות עקב כפות ידיים רטובות או כתמי זיעה ענקיים ואפילו מוותרים לעתים על יחסים אינטימיים רק כדי לא להיחשף כשאתם רטובים לגמרי – אין שום סיבה להמשיך לסבול, ובוודאי שלא בעידן הנוכחי שבו ניתן לטפל בהזעת יתר בהצלחה מרשימה.

מירה דריי – טיפול בהזעת יתר באמצעות טכנולוגיה חדשנית

לאחר שמבינים כי אפשר וכדאי לטפל בהזעת יתר, השלב המתבקש הבא הוא מציאת הפתרון היעיל ביותר. בעבר היו נהוגות שיטות כמו הזרקת בוטוקס (שהשפעתה מתפוגגת לאחר מספר חודשים, כך שבעיית הזעת היתר חוזרת) או ניתוח לכריתת בלוטות זיעה באזור מסוים (שכרוך בתופעות לוואי בעייתיות, סיכון מסוים וגם עלול להוביל להזעה מוגברת באזורים אחרים בגוף) – כיום ישנה שיטה מתקדמת הרבה יותר, ללא תופעות לוואי משמעותיות, בלי כאב ועם שינוי דרמטי לטובה שנשמר לאורך זמן רב ובעצם לצמיתות: טיפול במירה דריי.

טיפול בהזעת יתר באמצעות מירה דריי מורכב מ-2 מפגשים בהפרש של שלושה חודשים זה מזה. כל טיפול אורך כשעה בלבד, מתבצע תחת אלחוש מקומי בלבד בבתי השחי והחזרה לשגרה אחריו היא למעשה מידית (פרט לפעילות גופנית שאליה תוכלו לשוב לאחר מספר ימים). הטיפול כולל שיגור גלים אלקטרו-מגנטיים אל בלוטות הזיעה בבתי השחי – גלים בעלי אנרגיית חום שממיסה את בלוטות הזיעה ומובילה להפחתה של כ-80% (!) בכמות הזיעה. במקביל ליצירת גלים אלה, מכשיר המירה דריי (miraDry) מצנן את האזור, ומאחר שהגלים האלקטרו-מגנטיים ממילא מתמקדים בבלוטות הזיעה ולא פוגעים בבלוטות לימפה, תאי שריר וכו', אין כאבים וגם אין תופעות לוואי משמעותיות. התוצאות של טיפול במירה דריי הן קבועות, שכן גוף האדם לא מפתח בלוטות זיעה חדשות במקום אלה שהומסו, כך שהשיפור הניכר באיכות החיים הינו תמידי.

גורמים להזעת יתר

הזעה היא תופעה טבעית, ובפרט בימים חמים, כשהלחות גבוהה או בעיצומה של פעילות גופנית מאומצת, כשבלוטות הזיעה ממלאות את תפקידן החשוב והוא לווסת את טמפרטורת הגוף. הזעת יתר, לעומת זאת, היא מצב לא רצוי שבו נודפת מהאדם כמות מוגברת של זיעה שלא לצורך. ההבחנה בין שני המצבים היא על סמך התחושה של האדם – אין סקאלה מדויקת או רף מסוים של כמות זיעה שמעליו זוהי כבר על "הזעת יתר", אולם מי שנאלץ להחליף חולצות בתדירות גבוהה מאוד, חושש ללחוץ יד עקב רטיבותה, נמנע לעתים ממצבים אינטימיים בגלל פחד מנחילי זיעה משמעותיים ובאופן כללי נתקף לעתים קרובות יחסית במבוכה עקב הזיעה הרבה מן הסתם מודע היטב לקיומה של הבעיה (שאמנם לא מסכנת את הבריאות אבל בהחלט משבשת את שגרת היומיום). בעמוד זה תמצאו מידע אודות הגורמים לתופעה המתסכלת וגם המלצות לטיפול בה – כך שתוכלו ליהנות מחיים עם פחות זיעה ויותר איכות.

המשך קריאה…

פתרון להזעה בבית השחי

 

נמאס לכם להיות רטובים ולהסתובב עם ריח רע מבית השחי?

לא בהכרח בעיה רפואית, אבל בהחלט יש לזה פתרון!

miraDry המכשיר החדשני והבטוח לטיפול בהזעה!

המשך קריאה…

ניתוח מתיחת בטן – כל המידע שחשוב לדעת

מתיחת בטן היא ניתוח פלסטי שמספק מענה אפקטיבי לקבוצת בעיות נפוצה למדי החל מגיל מסוים: עודפי עור באזור הבטן, הצטברות שומן שפוגמת באטרקטיביות של מרכז הגוף, טבור בעל מראה מבוגר ורפיון של הבטן כולה. המשך קריאה…

שריפת כתמי עור

עור הגוף בכלל ועור הפנים בפרט הם ללא ספק אחד מכרטיסי הביקור החשובים ביותר של כל אחד ואחת. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בעור אשר חשוף לעיני כל. לא פעם מראה של עור מקומט או מוכתם עשוי לגרום לפגיעה בדימוי העצמי וכמו כן בביטחון העצמי של כל אחד ואחת. טיפול נכון ושיפור המראה האסתטי הן הדרך הבטוחה ביותר לשיפור מצב הרוח.

מדוע נוצרים כתמים כאלו או אחרים על העור? מי הם הסובלים העיקריים מבעיה מטרידה זו? האם כל אחד יכול להיפטר מכתמי העור? מה היא השיטה המשתלמת ביותר להעלמת כתמים?

המשך קריאה…

רופא כירורג בתל אביב

עבור רבים וטובים רופא כירורג בתל אביב או בכל מקום אחר אשר מתמחה בטיפולי אסתטיקה מסוגים שונים הוא סוג של חבל הצלה. טיפולים אסתטיים הפכו להיות מזמן כבר משהו שהוא הרבה מעבר לטיפול אשר משפר את המראה האישי. טיפולים אלו עשויים לעזור לרבים להפוך להיות צעירים יותר לא רק במראם אלא גם ברוחם.

למה לבחור רופא כירורג בתל אביב? מה הם השירותים אותם מציע ד"ר מוני פרידמן? מה חשוב לדעת על טיפולים אסתטיים? מי הם לקוחות מרפאתו של ד"ר מוני פרידמן?

המשך קריאה…

מרפאות אסתטיקה בתל אביב

אילו טיפולים מומלצים להצערת המראה? האם ישנו סיכון כזה או אחר בטיפולים אסתטיים? האם טיפולי האסתטיקה מלווים בתופעות לוואי? איך בוחרים מרפאות אסתטיקה בתל אביב?

טיפולי האסתטיקה הפכו להיות מצרך חשוב מאוד בקרב הרבה מאוד אנשים. אם בעבר הרחוק יותר היינו עדים לנשים בלבד אשר עוברות טיפולי אסתטיקה או כאלו אשר גילם מתבגר יותר אזי כיום אנו יכולים לראות כי אותן מרפאות אסתטיקה בתל אביב או בכל מקום אחר בעולם מלאות במטופלים משני המינים וכמו כן אנשים בגילאים צעירים הרבה יותר.

המשך קריאה…

טיפולי לייזר בתל אביב

האם טיפולי הלייזר למיניהם מסוכנים? האם ישנם תופעות לוואי לאותם טיפולי לייזר? מה הם היתרונות של הטיפולים האסתטיים? למי מתאימים טיפולי לייזר? אילו עוד שירותים אצל ד"ר מוני פרידמן?

אין ספק כי הטכנולוגיה המתקדמת ביותר כמו טיפולי הלייזר השונים מאפשרים לרבים וטובים להגיע אל מחוזות אחרים. כל אלו אשר סבלו לאורך שנים ארוכות מקמטים וכתמים כאלו ואחרים אשר השפיעו לרעה על מראה הפנים והעור שהם יכולים להיות הרבה יותר מאושרים אחרי טיפולי לייזר תל אביב במרפאה של ד"ר מוני פרידמן.

המשך קריאה…

כירורג מומחה במרכז

מה היא המשמעות של איתור הכירורג המתאים ביותר לסוג הטיפול אותו תרצו? מה היא המשמעות של המראה הצעיר והרענן? למה לבחור בשירותים אשר מציע ד"ר מוני פרידמן?

אין ספק כי הדרך הטובה ביותר לשמר את המראה הצעיר הוא על ידי שימוש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר וכמו כן שימוש בכל מה שהרפואה המודרנית יכולה להציע עבור כל אחד ואחת. נכון לימים אלו אנו רואים מגמה של ירידה משמעותית בגיל האנשים אשר בוחרים לעבור טיפול אסתטי כזה או אחר. משמעות הדבר כי טיפולים אלו נחלו הצלחה רבה ועל כן הרבה מאוד אנשים מאמינים בשיטות הטיפול הללו.

המשך קריאה…

ניתוחים אסתטיים

מה היא המשמעות של ניתוחי האסתטיקה? למי זה מיועד? איך בוחרים את הרופא הטוב ביותר עבורכם? האם ניתוחים אלו נחשבים למסוכנים? מה הן תופעות הלוואי של טיפולי האסתטיקה?

עבור רבים המילה ניתוח גורמת לאסוציאציות לא נעימות. אולם מסתבר כי בשנים האחרונות ובעשורים האחרונים ניתן לבצע הליכים המוגדרים כהליכים פולשניים הצורה קלה הרבה יותר וללא כל טראומות מיותרות. הטכנולוגיה ושיטות העבודה שהתפתחו עם השנים מאפשרים ניתוחים אסתטיים מתקדמים ביותר לטובת שיפור המראה ולהצערתו.

המשך קריאה…

מניעת קמטים

האם ניתן להיפטר מקמטי הזקנה? האם ישנם סיכונים בהליכים טיפוליים אלו? מה היא השיטה הנכונה ביותר להעלים קמטים? האם הליך רפואי זה נכון לכל אחד?

אחת הבעיות אשר ממנה כנראה לא ניתן להתחמק היא ההזדקנות הטבעית של כל אחד ואחת. אולם כיום השיטות לטובת מניעת קמטים מאפשרות להעניק לכל אחת ואחד מראה צעיר וחלק יותר. בעולם תקשורתי כמו שנהוג בעולמנו למראה הפנים בפרט ולמראה הכללי בכלל יש השפעה רבה על הרבה מאוד תחומים ועל כן ניתן כיום בפעולה רפואית אסתטית פשוטה ביותר להעלים את קמטי הזקנה ולהרגיש הרבה יותר טוב.

המשך קריאה…

מומחה לכירורגיה

מה הם היתרונות של הקליניקה לרפואה אסתטית של ד"ר מוני פרידמן? אילו סוגי טיפולים ניתן לקבל במרפאה זו? האם טיפולים אסתטיים נכונים לכל אחד ואחת? האם ישנן תופעות לוואי לטיפולים אלו?

לאורך השנים הגוף עובר שינויים כאלה ואחרים. שינויים אלו הן תוצאה של אורך חיים כזה או אחר או של תלאות החיים אשר אינן פוסחות על אף אחד. אולם עם זאת הרפואה המודרנית מאפשרת לכל אחד ואחת להעלים את קמטי הזקנה ולהעניק לפנים את הברק של שנות הנעורים. כל מה שנדרש הוא לפנות אל מומחה לכירורגיה על מנת לקבל את ההכוונה והייעוץ לטובת טיפול אסתטי המתאים ביותר.

המשך קריאה…

אסתטיקת הפנים – טיפולים אסתטיים לפנים

מה היא רמת החשיבות של טיפולי האסתטיקה? עבור מי מתאימים טיפולי אסתטיקה בתל אביב? האם טיפולי האסתטיקה מבוצעים בהרדמה מלאה? אילו טיפולים ניתן למצוא בקליניקה של ד"ר פרידמן?

הפנים הם כרטיס הביקור החשוב ביותר של האדם. לא פעם אנו מגלים כי מראה פנים יפות ובעיקר אסתטיות עשוי לפתוח דלתות בתחומי חיים רבים כמו זוגיות, תעסוקה וכולי. למראה הפנים יש בעיקר השפעה חיובית או שלילית על רמת הביטחון העצמי של כל אחד ואחת וכמובן על רמת הדימוי העצמי. אנו מגלים לא אחת כי השינויים שעוברים על מראה הפנים גורמים להרבה מאוד אנשים לחוסר נוחות.

המשך קריאה…

טיפול פנים בלייזר

מה היא הדרך היעילה ביותר לטפל בפנים? מה הם ההשלכות של טיפולי לייזר לפנים? האם כל אחד יכול לעבור טיפול פנים? האם לתהליך טיפול הפנים יש תופעות לוואי?

הפנים הם ללא שום צל של ספק כרטיס הביקור במשמעותי ביותר של כל אחד ואחת. פנים מעבירות מסר ושדר כזה או אחר לעולם. בזכות פנים נקיות ואסתטיות הרבה יותר קל לתקשר טוב יותר עם הסובבים אותנו בבית, בעבודה ובקרב הסביבה כולה. חשוב לדעת כי עור הפנים עובר שינויי לאורך השנים ועל כן מומלץ מאוד לתחזק אותו מפעם לפעם ועל פי הצורך בטיפול פנים איכותי ומועיל.

המשך קריאה…

טיפול בפיגמנטציה

מה היא המשמעות של טיפול בבעיות פיגמנטציה? איך בוחרים את סוג הטיפול הנכון ביותר עבורכם? האם ניתן להפטר מבעיות הפיגמנטציה לצמיתות? אילו סוגי טיפולים ניתן לרכוש במרפאה של ד"ר מוני פרידמן?

אחד הפחדים הגדולים ביותר של כל אחד ואחת היא מפגיעה כזו או אחרת ביופי העור. תופעה זו מטרידה על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בכתמים כאלה ואחרים על עור הפנים. לא פעם אנו עדים לרבים וטובים אשר נפגעו מסיבה כזו או אחרת באזורים בולטים בגוף כמו הפנים מה שגרם להם לירידה משמעותית בביטחון העצמי וביכולת לתקשר עם הסביבה.

המשך קריאה…

טיפול בנקודות חן

מה היא הדרך הטובה ביותר לטפל בנקודות חן? האם הסרת נקודות החן נחשב להליך מסוכן? מה הם הטיפולים אותם ניתן למצוא במרפאתו של ד"ר מוני פרידמן?

אין ספק כי ישנם מקרים רבים שאותה נקודת החן הקטנה עשויה להעיק ולהציק. לא פעם אנו מגלים נקודות חן באזורים שונים בגופנו. אותה נקודת חן יכולה התגלות לפתע בעפעפיים, מעל השפתיים או באזורים בולטים כאלה ואחרים. יש כאלה אשר מקפידים לאפר את האזור על מנת טשטשו ויש את אלו המבינים כי הדרך הטובה ביותר להפטר מאותה נקודת חן היא להסירה בהליך רפואי.

המשך קריאה…

טיפול בכתמי עור

מדוע נוצרים אותם כתמים מעיקים בעור? האם לתהליך הסרת אותם כתמי עור יש תופעות לוואי מיוחדות? האם טיפול בכתמי העור דורש אשפוז? מה היא הדרך הנכונה ביותר לאתר את הרופא המומחה לרפואה אסתטית?

גוף האדם עובר שינויים כאלה ואחרים לאורך השנים. שינויים אלו הן לעיתים תוצאה ישירה של הזדקנות הגוף והעור ולעיתים אלו שינויים הנגרמים בשל סיבות שונות כמו: מחלות, שימוש ובתרופות, חשיפה למזג אוויר קיצוני לאורך זמן, בעיות הורמונאליות,עישון, תזונה לא נכונה, גנטיקה ועוד. שינויים ותופעות אלו יכולות להופיע בצורת כתמים על עור הפנים והגוף, קמטים, נקודות חן, שומות וכולי.

המשך קריאה…

אסתטיקה רפואית

מדוע חשובה עבורנו אסתטיקה רפואית? איך בוחרים את הרופא הטוב ביותר עבורנו? האם טיפולים אסתטיים מסוכנים? אילו טיפולים ניתן לרכוש במרפאות אסתטיקה בתל אביב?

אין ספק כי מה שנכון לידוענים רבים וכאלה הנוהגים להופיע בני ציבור רב, נכון היום עבור כולם. בעבר הלא כל כך רחוק הטיפולים האסתטיים היו נכונים וזמינים רק לעשירי תבל ולמפורסמים. בעשורים האחרונים ועם ההתפתחות הטכנולוגית, יותר ויותר מנתחים פונים לעסוק בתחום ייחודי זה בעיקר בשל העובדה כי טיפולים אלו הפכו להיות זמינים לכלום.

המשך קריאה…